Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

MAGAZÍN.
VŠETKO       FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 6 Piatok 8.2.2013

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne zorganizovala vedeckú a odbornú konferenciu pracovníkov laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve. V Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi sme navštívili interaktívnu putovnú výstavu s názvom Energia 3. tisícročia. Objavili sme aj city a vášne významných žien na výstave reliéfov sochárky Ľudmily Cvengrošovej. Pavel Dvořák, významný slovenský historik a spisovateľ, zavítal do Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne na besedu o svojich publikáciách. Odbehneme si aj na fašiangovú zábavu vo Vyšehradnom, kde členovia tamojšieho občianskeho združenia zorganizovali zabíjačku na ľudovú nôtu. V Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi sa pre zmenu dozvieme, aký význam mali kedysi masky vo fašiangových sprievodoch. Eleganciu a umeleckú krásu krasokorčuľovania si môžete vychutnať v poslednej reportáži z krasokorčuliarskej súťaže.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 5 Piatok 1.2.2013

Potulky po našom kraji tento týždeň začíname na Úrade TSK, kde sa 28. januára zišli poslanci regionálneho parlamentu s cieľom prerokovať rozpočet nášho kraja na roky 2013-2015. Hneď potom sa pozrieme aj na priebeh stretnutia Krajskej rady pre odborné vzdelávanie. Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa konala záverečná konferencia k projektu Vzdelávanie, Inovácie, Partnerstvo, ktorého cieľom bolo podporiť inovačné podnikanie a spoluprácu univerzít a podnikateľského sektora. Boli sme sa pozrieť aj na 14. ročníku medzinárodnej výstavy psov, na ktorej sme sa dozvedeli, koľko psích šampiónov dorazilo tento rok do Trenčína. V Handlovej sa stretli baníci na tradičnej recesistickej baníckej zábave, ktorá bola i tento rok riadená tzv. Pivným zákonom. Zúčastnili sme sa aj na Zimných slávnostiach Hornonitria, kde sme obdivovali fotografie s tematikou ľudovej architektúry a vypočuli sme si i typické fašiangové piesne v podaní miestnych folkloristov. Navštívili sme aj galavečer zasvätený thajskému boxu. Odkiaľ toto bojové umenie pochádza a koho zásluhou sa objavilo v Trenčíne sa dozviete v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 4 Piatok 25.1.2013

Na Úrade TSK sa konalo pravidelné zasadnutie riaditeľov škôl z trenčianskeho regiónu, ktorí si z rúk predsedu TSK prevzali ocenenia. V Strednej odbornej škole v Starej Turej otvorili unikátne laboratórium pre výučbu inteligentných elektroinštalácií. V Brne sa konal veľtrh Regiontour, najväčší stredoeurópsky veľtrh cestovného ruchu s dôrazom na regióny, na ktorom sa podieľal aj náš kraj. Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa konal astronomicko-vedecký deň pre verejnosť, v rámci ktorého vedci z viacerých slovenských univerzít ozrejmili verejnosti nové alebo menej známe vedecké poznatky. Stojí nás Európska únia priveľa? Tak znela téma prvého kola diskusného podujatia Café Európa v tomto roku. Tento mesiac sa uskutočnilo i jedno z najväčších zimných podujatí na Slovensku - Pochod vďaky SNP. Jeho 38. ročník odštartoval v baníckej obci Cígeľ. Pohľadom na 1. ročník swingového plesu v Trenčianskych Tepliciach uzatvárame 4. vydanie relácie.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 3 Piatok 18.1.2013

Na úvod sa vyberieme priamo do sídla Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde si prostredníctvom seminárneho stretnutia pripomenieme 150. výročie vzniku Matice slovenskej a pozrieme si aj svetovú predpremiéru výstavy Matica v národe, národ v Matici. Vo výstavných priestoroch budovy TSK ešte chvíľku pobudneme a vychutnáme si výstavu študentských sklárskych prác z tvorivých dielní stredoškolákov zo Slovenska i Českej republiky pod názvom Krehké stretnutia. Vďaka prednáške, ktorú koncom roka 2012 usporiadala pobočka Slovenskej numizmatickej spoločnosti v Trenčíne, sa dozvieme aj nepoznané zaujímavosti zo života Jozefa Braneckého. Porozprávame sa aj s Monikou Kompaníkovou, držiteľkou prestížnej slovenskej ceny za literatúru, ktorá prišla do Trenčína predstaviť svoju víťaznú knihu - Piata loď. Hneď po nej nám spisovateľ Pavel „Hirax“ Baričák ozrejmí, ako sa môžeme navrátiť k sebe pomocou Šlabikára šťastia. Ako vyzerá pohľad maliara Júliusa Činčára na život, si v jeho umeleckom prevedení pozrieme na výstave s názvom Človečina. Naše potulky s kamerou končia pozvánkou na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 2 Piatok 11.1.2013

Tento týždeň začíname na 2. ročníku Trojkráľového koncertu v Trenčianskom Jastrabí. Pozrieme sa aj na deň otvorených dverí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, v rámci ktorého bola pre budúcich nádejných študentov pripravená aj módna prehliadka. V Strednej zdravotníckej škole v Trenčíne sa pre zmenu oslavovalo. A to rovných 65 rokov od jej vzniku. My sme sa zúčastnili jej slávnostnej akadémie. Vypočuli sme si aj talentovaných spevákov a speváčky na finále speváckej súťaže My Pop-Star. Pre milovníkov umenia sme pripravili reportáž z Galérie Miloša Alexandra Bazovského. Ak inklinujete k slovenskej moderne 20. storočia, zbierku obrazov Bohumila Hanzela si určite nenechajte ujsť. Čaro literatúry i atmosféru obrazov Daniela Heviera si môžete vychutnať v reportáži z 19. ročníka slovenského festivalu poézie Beniakove Chynorany. Končíme športovo. Najskôr sa pozrieme na športové zápolenie našich najmenších na 5. ročníku Vianočného basketbalového turnaja, a potom sa už pod taktovkou profesionálov zoznámime s thajským boxom.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 1 Piatok 4.1.2013

Úvodom sa pozrieme na jubilejné - dvadsiate - zasadnutie zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zúčastníme sa aj trenčianskeho stretnutia slovenských a českých lekárov, ktorí sa venovali téme diabetológie. Zistíme aj to, ako do roku 2013 plánuje vkročiť Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka. Zavítame aj do Verejnej knižnice Michala Rešetku, kde pre horlivých čitateľov pripravili zaujímavú besedu, na ktorej pokrstil tri svoje knihy spisovateľ Štefan Kuzma. Odskočíme si aj do Zemianskych Kostolian, kde sa konal 31. ročník festivalu amatérskych spevákov populárnej piesne Krištáľová váza. Hneď odtiaľ zbehneme aj do Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi, kde si v závere roka 2012 mohli deti na tvorivých dielňach vytvoriť tradičné vianočné ozdoby. Aký bude rok 2013 z pohľadu astronómie sa dozvieme v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 52 Piatok 28.12.2012

Reláciu otvárame hraným príbehom biblických dejín o narodení Ježiša, ktorý si pripomenuli v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom. Dozvieme sa veľa zaujímavých informácií o vianočných motívoch v stredovekej nástennej maľbe z nášho regiónu. Zaspievame si aj typické slovenské vianočné koledy. A to hneď na dvoch podujatiach! Najprv na vianočnom koncerte folklórnych súborov s názvom Hojné požehnanie Vám nesieme. Následne si môžete vychutnať vianočné koledy aj v spojení s klasickou hudbou na koncerte Vianoce pre deti. Do vianočných skladieb i prednesu umeleckého slova sa môžete započúvať aj v reportáži z Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, kde sa konal adventný koncert s názvom Vianočné trblietanie. Potešíme aj oči, a to pohľadom na Mestskú vežu, ktorá v predvianočnom období hrala viacerými farbami. Pri Vianočnej čaši vína v Trenčianskom múzeu si vychutnáme program, ktorý v rámci tohto každoročného podujatia v múzeu pripravili. A nakoniec sa zúčastníme krstu študentského kalendára, ktorý vydala Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 51 Piatok 21.12.2012

V tomto vydaní relácie TSK Vás prevedieme čarovnou atmosférou vianočných sviatkov. Pozrieme sa ako sa deti na Mierovom námestí tešili na Ježiška a dozvieme sa, prečo je zvonček symbolom Vianoc a podkova prináša šťastie. O tom, že Svet stále lásku má Vám ukážeme aj v druhej reportáži z Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne. Spolu s klientmi DSS Čistá duša v Trenčíne navštívime aj pacientov na geriatrickom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ktorí si kvôli chorobe nemohli tento rok čaro Vianoc vychutnať v kruhu najbližších. Zúčastníme sa aj benefičného koncertu Vianočný sen, ktorý pripravili žiaci Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pre svojich rodičov, priateľov, ale i všetkých ľudí dobrej vôle. Otvorili ste i tento rok srdce a darovali ste deťom zo sociálne slabších rodín pod vianočný stromček knižku? Ak áno, môžete sa pozrieť, akú radosť ste týmto šľachetným činom v deťoch vyvolali. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že si adventné čakanie na Ježiška skrátia tancom a vymysleli unikátny projekt s názvom Tanečné Vianoce. Kto všetko si s deťmi prišiel zatancovať sa dozviete v predposlednej reportáži. Adventným koncertom z Piaristického kostola sv. Františka Xaverského v Trenčíne končíme vianočnú púť po našom kraji a želáme Vám krásne sviatky!

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 50 Piatok 14.12.2012

Spolu s Trenčianskou nadáciou sme sa zúčastnili slávnostného odhalenia série neobyčajných lavičiek. O aký projekt sa jednalo a kde tieto lavičky s umeleckým nádychom nájdete, sa dozviete v prvej reportáži. Členovia Krajskej jednoty dôchodcov z Trenčína sa stretli na podujatí s názvom Náš predvianočný čas, kde sa v priateľskej atmosfére čo-to dozvedeli o možnostiach kultúrneho vyžitia v našom kraji. Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici pripravilo podujatie pre všetkých domácich majstrov i nadšencov vlastnoručnej výroby vianočných darčekov. Na ich vianočných tvorivých dielňach mohli návštevníci nielen načerpať tvorivú inšpiráciu, ale vypočuť si aj prednášku o tradičných zvykoch v našom regióne. Ak hľadáte niečo, čím na Vianoce spestriť váš príbytok, nezháňajte to po obchodoch, ale vytvorte si to sami. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad v ďalšej reportáži, pretože aj v trenčianskej synagóge sa tvorilo! Na Zimnom umeleckom jarmoku sa stretli umelci z okolia, aby návštevníkom ukázali, že fantázii sa pri tvorbe vianočných ozdôb medze nekladú. Zistili sme i to, že Mikuláš mal tento rok preplnený adresár, pretože mu doňho pribudlo viac dobrých detí. Svoje odmeny im rozdával aj v sobotu, 8. decembra. A aby mu to šlo viac od ruky využil na to netradičný dopravný prostriedok. V detskom svete ešte chvíľku zostaneme a prenesieme sa spolu do klasickej ruskej rozprávky o deduškovi Mrázikovi, ktorú nám vyrozprávajú trenčianski divadelní herci. V Nitrianskom Pravne sme obdivovali betlehemy vytvorené deťmi z materských, základných i základných umeleckých škôl v rámci súťaže Zlatá hviezdička 2012. Končíme na výstave FOPO 2012 - Fotografie pomedzia - Fotografie pomezí, kde nájdete najlepšie sťažené fotografie od autorov z Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 49 Piatok 7.12.2012

V úvode relácie sa prejdeme po dvoch zrekonštruovaných úsekoch ciest, ktoré Trenčiansky samosprávny kraj dokončil v tomto roku a ktoré budú určite prínosom nielen pre zimný, ale i letný turistický ruch. A aby sa nielen po zrekonštruovaných cestách malo na čom jazdiť, obyvatelia TSK sa od decembra môžu povoziť aj na 26 nových autobusoch prímestskej dopravy. O obnove vozového parku prímestských autobusov sa viac dozviete v druhej reportáži. Zúčastnili sme sa aj konferencie k regionálnemu operačnému programu, ktorej hlavnou témou bolo hodnotenie projektov zrealizovaných prostredníctvom štrukturálnych fondov EÚ, ako aj podoba regionálnej politiky po roku 2013. Na medzinárodnej výstave Vinum Laugaricio sme ochutnali to najlepšie zo slovenskej i svetovej produkcie vína. V reportáži sa dozviete, čo priniesol už jej 8. ročník i čo nové sa udialo vo svete vinárstva. Spolu s obyvateľmi Omšenia sme zapálili aj prvú adventnú sviečku na ich venci a Vy zistíte, prečo bol tento veniec výnimočný. Odbehli sme si aj na Mierové námestie, kde už deti čakali na príchod sv. Mikuláša a popýtali sme sa ich, čo si tento rok našli vo vyčistených čižmičkách. Akým spôsobom môžete vďaka Trenčianskej nadácii na Vianoce potešiť deti zo sociálne slabších rodín, sa dozviete v našej poslednej reportáži.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14