Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

KALEIDOSKOP
VŠETKO       FÓRUM TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 4 Utorok 12.2.2013

V Trenčianskych Tepliciach sa konal 2. ročník prestížneho benefičného plesu, nad ktorým prevzala záštitu moderátorka a členka správnej rady Nadácie pre deti Slovenska - Alena Heribanová. V našom televíznom štúdiu sme privítali Štefana Zakuťanského - ľudového liečiteľa a autora knihy Samoliečba zápalových chorôb. Objaviteľ tejto metódy prišiel na to, ako pomôcť telu prostredníctvom automasáže. Ako na to sa dozviete v druhej reportáži.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 3 Utorok 29.1.2013

Tentoraz navštívime dva trenčianske plesy a zájdeme na veľtrh cestovného ruchu do Bratislavy. V prvej reportáži sa pozrieme na tohtoročný Ples právnikov, ktorý sa opäť niesol v znamení elegancie, dobrej zábavy a príjemnej atmosféry. Z plesového tempa nevypadneme ani v druhej reportáži a presunieme sa na Východniarsky ples. Na tom okrem východniarskeho a goralského dialektu dominovala hlavne vynikajúca nálada, o ktorú sa postaral povestný východniarsky temperament. Na koniec sa vydáme do Bratislavy na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR a navštívime stánok Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa tento rok na veľtrhu prezentoval ako Kraj pohody.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 2 Utorok 15.1.2013

Toto vydanie relácie sa nesie v zamení krásy. Ukážeme Vám tri zaujímavé výstavy, na ktorých objavíte krásu umeleckej fotografie, krásu slovenských výšiviek a krásu dreva. Textár a spisovateľ Boris Filan je známy svetobežník, ktorý zo svojich zážitkov nazbieraných počas potuliek po svete vydal už nejeden cestopis doplnený umeleckými fotografiami. A práve výber z týchto fotografií si môžete pozrieť i v Trenčíne. Výšivka bola odjakživa na Slovensku najrozšírenejším prejavom ľudového umenia. V minulosti by ste nenašli jediný vidiecky dom, v ktorom by ženy, či dievčatá nevedeli vyšívať. Módna návrhárka Ina Budovska sa preto rozhodla, že jej slávnu minulosť prepojí s budúcnosťou a vytvorila kolekciu šiat s využitím typických výšiviek z nášho regiónu. Ďalším z prostriedkov vyjadrenia umeleckého nadania je aj drevorezba. I ona, podobne ako výšivka, patrí do dlhého zoznamu tradičných slovenských remesiel. Rezbárstvu sa už tri desiatky rokov venuje aj Ján Procner z Handlovej. Jeho zážitky z bane, zachytené v cykle osobitých drevorezieb, sme si boli pozrieť na jeho vernisáži v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 1 Utorok 1.1.2013

Nový rok začíname pohľadom na šport a kultúru, potom sa na chvíľku pozastavíme a zamyslíme sa nad slovami básnikovými a nakoniec zbilancujeme uplynulý rok. Trenčianske výstavisko privítalo podujatie s názvom Športfestival, na ktorom sa predstavili silní muži, ktorí zápasili o Stredoeurópsky pohár silných mužov, ale i o titul najsilnejšieho trojbojára. Po jeho ukončení organizátori plynulo nadviazali na ďalšie, tentoraz kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru Večer hviezd. Stretli sa na ňom umelci i športovci zvučných mien ako Soňa Valentová, Katarína Hasprová, Vašo Patejdl, či Jozef Golonka. Na hudobno-poetickom podujatí s názvom Tušené ostáva v tieni sme sa na chvíľku pozastavili a vychutnali si slová básnika. Vynikajúca poézia v podaní recitátora a herca Štefana Bučka doplnená piesňami Adrieny Bartošovej určite aj vo Vás vyvolá pocity pokoja a možno Vám zanechá i zimomriavky po tele. Pozrieme sa aj na to, ako Trenčiansky samosprávny kraj v závere roka obstál v raitingovom hodnotení, ktoré zbilancovalo nielen jeho hospodárenie, ale aj celú jeho doterajšiu jedenásťročnú históriu.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 26 Utorok 18.12.2012

Aj v poslednom Kaleidoskope TSK v tomto roku sme pre Vás pripravili zaujímavé témy, ktorými si môžete spestriť vianočné sviatky. Prinášame Vám reportáž z módnej šou Lukáša Kimličku v Starej Turej. Dámy, ak hľadáte inšpiráciu pre blížiacu sa plesovú sezónu, určite si túto módnu prehliadku nenechajte ujsť. Čakajú na Vás luxusné modely v elegantnej čiernej, vznešenej zlatej a noblesnej striebornej, ako aj modely plné extravagancie a farebnosti inšpirované rockovými divami. Bojnický zámok sa taktiež zaodel do vianočného šatu. Obdivovať môžete rôznorodosť vianočnej výzdoby okolo štyridsiatky stromčekov. Nechajte sa prostredníctvom našej kamery vtiahnuť do sveta tradičných slovenských povier, zvykov a ľúbostnej mágie a objavte s nami čaro Vianoc.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 25 Utorok 4.12.2012

Tentoraz Vám predstavíme čipky jemné ako z pavučinky, oku lahodiace spojenie umenia a športu a orientálnu šou. Paličkovanie je jedno z tradičných remesiel, ktorému sa venuje aj pani Anna Rendeková. Jej nedávna výstava ponúkla návštevníkom nielen pohľad na skvostné výtvory, ale aj menšiu exkurziu do histórie toho tradičného remesla. V reportáži sa dozviete, ako sa u nás čipka vyvíjala, ale aj to, čo všetko sa dá pomocou paličiek a fantázie vytvoriť. Tradície potom vymeníme za ladné pohyby, zvodnosť, vášeň a eleganciu tanečníkov štandardných i latinskoamerických tancov na Laugarício cupe. Na jeho 31. ročníku súťažili o body do svetového rebríčka špičkoví tanečníci nielen od nás, ale aj zo zahraničia. Od súťažného tanca sa pretancujeme až k tancu orientálnemu. Preneste sa s nami do sveta fantázie z rozprávok Tisíc a jednej noci a presvedčte sa, že orientálny tanec nie je len klasické vlnenie bruška krásnych tanečníčok, ale že sa v ňom snúbi aj kopec umenia, exotiky, tajomna i romantiky. A v tomto prípade aj pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 24 Utorok 20.11.2012

V 24. vydaní Kaleidoskopu TSK Vám sprostredkujeme trošku filmového adrenalínu, trošku ľudových zvykov z myjavských kopaníc a trošku si i zaspomíname na Karpatsko-dukliansku operáciu. Filmový festival dobrodružných filmov HoryZonty 2012 ponúkol už po siedmy raz všetkým milovníkom hôr a extrémnych športov prehliadku profesionálnych i amatérskych filmov, výstavy fotografií a množstvo ďalších zaujímavých sprievodných podujatí. Čo všetko sa od 15. do 17. novembra na festivale udialo, sme pre Vás zmapovali v prvej reportáži. Od adrenalínu trochu upustíme a zoberieme Vás na Gazdovský večer do Miškech dedinky. Tam sa veru tiež bolo na čo pozerať! Stačilo vytiahnuť len krojované súčiastky z babkinej komody, dobre sa naladiť a nechať sa unášať vlnou miestnych zvykov a tradícií. Ak pri reportáži budete mať chuť zatancovať si čardáš spolu s tanečníkmi, pokojne sa odviažte. Zistili sme pre Vás, ako sa tancuje. V poslednej reportáži sa s nami dostanete na pamätné miesto pod Duklou, kde si každoročne pripomíname 6. október 1944. Deň, kedy po dlhých vojnových rokoch československí vojaci opäť vkročili na rodnú zem. Tohto roku pietnu spomienku sprevádzalo množstvo kvetov, desiatky vencov, ale hlavne vojneské pocty.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 23 Utorok 6.11.2012

Reláciu otvárame náhľadom do zákulisia 9. ročníka Miss Trenčín 2012. Dozviete sa, ktoré dievča vyhralo a zároveň najviac zabodovalo u Vás - našich divákov. Taktiež sa budete môcť pokochať módnou prehliadkou, ktorú dievčatá absolvovali v krásnych modeloch, zistiť, ktorý člen poroty najviac zamiešal poradie a taktiež sa dozvedieť, aké prekvapenie pripravil Rytmus pre svoju Daru. Krásne ženy a rýchle autá idú odjakživa ruka v ruke, a tak Vám v druhej reportáži ponúkame pohľad na študentské formuly, ktoré sa vybrali na cestu okolo Slovenska. Zostrojili ich študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Ich technológia obstála v rôznych skúškach, a tak si za ňu v slovenskej Enviro súťaži odniesli 1. miesto v kategórii Envirotechnológia roka. Vďaka dosiahnutému úspechu chceli popularizovať technické vzdelanie medzi stredoškolákmi, a tak zavítali do Dubnice nad Váhom, kde sme sa s nimi porozprávali i my. V poslednej reportáži sa z Trenčína premiestnime o 1200 km ďalej, do Ovruča, malého ukrajinského mestečka blízko bieloruských hraníc. Tam si zaspomíname na slovenských vojakov zo Zaisťovacej divízie, ktorí v rokoch 1941-43 prebehli k partizánom a padli v bojoch proti fašistickým vojskám.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 22 Utorok 23.10.2012

Móda, robotika a unikátne dielo z medovníka - to Vám ponúka toto vydanie relácie Kaleidoskop TSK. Trenčianske Teplice sa rozhodli rozvinúť svoj bohatý kultúrny život o ďalšie podujatie, a tak sme boli svedkami 1. ročníka Módnej šou. So svojimi módnymi kreáciami sa predstavili návrhárky Jana Illo, Jana Jurčenko a Milka Harmathová, ale i viacerí regionálni tvorcovia. Z módnej párty sme síce odišli, ale hneď sme sa ocitli na ďalšej. Ale pozor, táto je nezvyčajná. Zábavná síce je, ale naviac je i poučná. Reč je o Párty robotov, ktorá sa konala vo hvezdárni v Partizánskom. Nenechal si ju ujsť ani prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Ako sa roboti zabávali, ale hlavne koho zabávali, sa dozviete v druhej reportáži. A ak náhodou aj radi pečiete, neohrdnite poslednou reportážou. Ukážeme Vám medovnikárske dielo pani Márie Murárikovej, s ktorým tento rok zvíťazila na svetovej kuchárskej olympiáde v Nemecku v kategórii cukrárska artistika.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 21 Utorok 9.10.2012

S našou kamerou sa dostanete na zaujímavé podujatia, na ktorých sa najskôr do sýtosti najete, potom si zalietate v oblakoch a nakoniec pristanete nohami pevne na zemi, aby ste si vychutnali silácky boj o Meč Matúša Čáka. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že je potrebné podporovať slovenských poľnohospodárov a ich výrobky, a tak už po druhý raz zorganizovali farmársky festival MňamFest, na ktorom sa naši poľnohospodári prezentovali tým najlepším, čo počas roka vyprodukovali. Letisko v Slávnici sa stalo priekopníkom v organizovaní leteckých majstrovstiev nielen na Slovensku, ale i vo svete a my sme s našou kamerou boli pri tom. Viac ako 65 akrobatických pilotov z 13. krajín sveta sa zišlo na 15. Majstrovstvách sveta v leteckej akrobacii vetroňov v kategórii Unlimited a 3. Majstrovstvách sveta v kategórii Advanced. A aby toho nebolo málo, hneď potom sa v Slávnici konali aj 18. Majstrovstvá Európy v leteckej akrobacii motorových lietadiel. Na Ostrove v Zamarovciach sa pre zmenu stretli silní muži zo strednej Európy, aby v náročných disciplínach súťažili o Meč Matúša Čáka. Ten si mohol odniesť len najlepší z najsilnejších. No nenechajte sa zmiasť. V pretekoch na víťazstvo nestačila len sila, ale i technika. Kto sa nakoniec tešil z víťazstva sa už dozviete v našej záverečnej reportáži.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 [7] 8