Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 13 Piatok 29.3.2013

V tomto vydaní sa pozrieme, ako prebiehalo 50. výročie SOŠ v Púchove. Na RÚVZ v Trenčíne vrámci Svetového dňa vody zistíme, akú vodu máme v našom kraji. Zúčastníme sa aj besedy s Andy Hrycom a poklebetíme s ním o jeho knihe. Zájdeme aj na seminár, ktorý pripravili trenčianski seniori. V Trenčianskej Teplej navštívime podujatie s názvom Deň ružových okuliarov. Na súťaži v aranžovaní, ktorú zorganizovala SOŠ v Pruskom, nájdeme inšpiráciu na veľkonočné aranžmány a vo VKMR si pripomenieme slovenskú ľudovú rozprávku.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 13 Štvrtok 28.3.2013

Košikárstvo. Jeden z tradičných spôsobov ako využívať prírodné materiály na pletenie rôznych nádob, košíkov, misiek a v neposlednom rade i veľkonočných korbáčov. V priebehu storočí slúžilo najmä ako domáci spôsob zhotovovania úžitkových predmetov, zažilo svoj rozmach i stagnáciu, bohužiaľ dnes už majstri tohto umenia pomaly vymierajú. Prinášame Vám rozhovor s košikárom Jánom Zemanom, od ktorého sa o košikárstve dozviete viac.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 7 Utorok 26.3.2013

V tomto vydaní si posvietime na cesty v našom kraji. Uvidíte, ako sa na nich podpísala zima, ktoré úseky vozoviek sa opravujú a čo možno robiť, ak si na výtlku poškodíte auto. V druhej reportáži sa dozviete, aký komplikovaný orgán je náš mozog a prečo by ste si ho mali stále udržiavať v kondícii. S blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami si pripomenieme aj najzaužívanejšie tradície charakteristické pre toto obdobie.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 12 Piatok 22.3.2013

Na Úrade TSK sa uskutočnilo piate pracovné stretnutie pre prípravu cezhraničnej spolupráce s Českou republikou. Zašli sme aj na kozmetický veľtrh, ktorý ponúkol najnovšie kozmetické trendy i súťaž v bodypaintingu. Poinformujeme Vás o hlavných srdcovo-cievnych rizikových faktoroch v rámci kampane s názvom Dni srdca. Pozrieme sa aj na Vesmír očami detí. Dozviete sa meno nového kráľa čitateľov vo VKMR a na koniec sa potúlame spolu s pani Dvoranovou po Albánsku.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 11 Piatok 15.3.2013

Na SOŠ podnikania v Trenčíne sa konal 3. ročník stretnutia stredných odborných škôl a firiem z regiónu s cieľom prepojiť školu s praxou. Pozrieme si nové priestory, do ktorých sa presťahovala ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Navštívime recitačnú súťaž Jazykový kvet, ale aj výstavu Juraja Tomana s názvom Miesta. Uvidíte aj kúsok z pohybovej komédie Zo zoo, ktorú napísal herec a komik Pavol Seriš. Pozrieme sa aj na Deň majstrov pravnianskej doliny a na hokejový turnaj detí v Trenčíne.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 11 Štvrtok 14.3.2013

V rámci cyklu Osobnosti nášho kraja si tento týždeň pripomenieme osobnosť, život, dielo a odkaz, ktorý nám po sebe zanechal astronóm, politik, generál francúzskej armády, ale predovšetkým slovenský velikán Milan Rastislav Štefánik (1880-1919).

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 6 Utorok 12.3.2013

Predstavíme Vám dobrodruha Romana Vehovského, ktorý počas svojej sedemročnej cesty stopom prebrázdil Áziu, Austráliu a Oceániu. Spevák a cestovateľ Whisky Vám porozpráva svoje cestovateľské zážitky z miest, kde sa bežný turista nedostane. Ukážeme Vám aj príbeh o nenaplnenom živote, smútku a stratenej nádeji z pera poľského dramatika Janusza Glowackého.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 10 Piatok 8.3.2013

Ukážeme Vám, čo priniesol 11. ročník výstavy kameňopriemyslu a geológie. V obci Cetuna sme si pietnou spomienkou pripomenuli SNP. V bohunickom kaštieli sme sa boli pozrieť na výstavu historických motocyklov. Zúčastnili sme sa aj prednášky doc. Chrastinu o zabudnutých Slovákoch v Srbsku a o bitke pri Hámroch. Trenčianske múzeum odhalilo svojim návštevníkom výstavu Tajomstvá kuchyne. V obci Kľačno sa konal 10. ročník podujatia Súzvuky. Navštívili sme aj výstavu fotografií Radovana Stoklasu s názvom Batman a iní.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 9 Piatok 1.3.2013

Zastupiteľstvo TSK má za sebou 22. zasadnutie, na ktorého priebeh sa pozrieme v úvode relácie. Trenčianska univerzita A. Dubčeka v Trenčíne pozvala všetkých záujemcov o štúdium špeciálnej techniky na Deň otvorených dverí. Obrazy, grafiky, plastiky a fotografie si vychutnáme už na 28. výstave, ktorá je výsledkom cezhraničného projektu s názvom Stretnutie - Setkání. Pre budúce nevesty a ženíchov prinášame reportáž zo svadobného veľtrhu. Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne hostila krajské kolo 46. ročníka Vansovej Lomničky. Na záver sa pozrieme na zahájenie biliardovej sezóny v prvom kole Slovenského pohára v hre č. 9.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 5 Utorok 26.2.2013

V Prievidzi sa konal galavečer Kultúra 2012, na ktorom si prevzali ocenenia kultúrnici, ktorí uplynulý rok prispeli k rozvoju kultúry na hornej Nitre. Prinášame Vám aj pohľad na ples Rotary clubu, ktorý sa tento rok niesol vo sviatočnom duchu. Pozrieme sa i na oslavu, ktorú v Handlovej usporiadali pri príležitosti stého výročia vybudovania železničnej trate.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40