Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Fórum VYDANIE 15 Štvrtok 11.4.2013

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. V listine zoborského opátstva sa prvýkrát spomína v roku 1113. Zámok koncom 13. storočia patril uhorskému veľmožovi a pánovi Váhu a Tatier Matúšovi Čákovi Trenčianskemu. Po ňom prešiel do rúk Gilethovcom, Leustachovcom, Noffryovcom, Korvínovcom, Turzovcom a nakoniec Pálfiovcom. Čo na Vás čaká, keď zámok navštívite dnes, sa dozviete v tomto vydaní Fóra TSK.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 8 Utorok 9.4.2013

Tentoraz navštívime stretnutie slovenských spisovateľov a literátov, ktorí sú srdcom Trenčania a ukážeme Vám, ako prebiehala ich beseda s čitateľmi vo Verejnej knižnici Michala Rešetku. Galéria Miloša Alexandra Bazovského ponúka výstavu troch pedagógov z katedry pedagogiky a výtvarného umenia Trnavskej univerzity, ktorá je doplnená aj o práce výtvarníčky Xénie Bergerovej. Ponúkneme Vám aj možnosť zistiť, ako možno predchádzať závislosti od psychomanipulatívnych skupín, siekt a kultov.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 14 Piatok 5.4.2013

V Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici si pozrieme zrekonštruované priestory. Zúčastníme sa zasadnutia Rady pre odborné vzdelávanie. Navštívime celoslovenskú konferenciu učiteľov stredných zdravotníckych škôl. Predstavíme Vám učiteľov, ktorí si prebrali ocenenia za svoju pedagogickú prácu. Uvidíte aj interaktívne podujatie pre žiakov MŠ a ZŠ s názvom Rak podnikateľom. Nakukneme aj do výstavných priestorov TSK, kde sa konala vernisáž výstavy čiernobielych fotografií Františka Janouša. Nakoniec sa pozrieme na zúbok čínskemu bojovému umeniu s názvom Wushu.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 14 Štvrtok 4.4.2013

Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne vznikla 1. septembra 1947 ako dvojročná ošetrovateľská škola pod názvom Zdravotná škola Dcér kresťanskej lásky v Trenčíne. Za viac ako šesť dekád svojej existencie prešla viacerými zmenami i názvami a dala vzdelanie tisíckam študentov. Tento týždeň sme si preto pripomenuli oslavy jej výročia a porozprávali sa s našimi hosťami o jej ďalšom smerovaní.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 4 Piatok 29.3.2013

Medzi Nitrou a Hlohovcom leží obec Rišňovce, ktorá sa zaraďuje medzi staré slovenské sídla. Slovenský dvojkríž, kostol a kaštieľ sú historickými dominantami obce. Pri príležitosti 20. výročia prijatia Ústavy SR v Rišňovciach slávnostne otvorili múzeum M. I. Kutuzova a odhalili pozlátenú sochu Dobrého anjela sveta – ochrancu mieru. Vychutnať si môžete aj reportáž z návštevy známeho ruského spisovateľa Jurija Poľakova, ktorý zavítal do Bratislavy.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 13 Piatok 29.3.2013

V tomto vydaní sa pozrieme, ako prebiehalo 50. výročie SOŠ v Púchove. Na RÚVZ v Trenčíne vrámci Svetového dňa vody zistíme, akú vodu máme v našom kraji. Zúčastníme sa aj besedy s Andy Hrycom a poklebetíme s ním o jeho knihe. Zájdeme aj na seminár, ktorý pripravili trenčianski seniori. V Trenčianskej Teplej navštívime podujatie s názvom Deň ružových okuliarov. Na súťaži v aranžovaní, ktorú zorganizovala SOŠ v Pruskom, nájdeme inšpiráciu na veľkonočné aranžmány a vo VKMR si pripomenieme slovenskú ľudovú rozprávku.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 13 Štvrtok 28.3.2013

Košikárstvo. Jeden z tradičných spôsobov ako využívať prírodné materiály na pletenie rôznych nádob, košíkov, misiek a v neposlednom rade i veľkonočných korbáčov. V priebehu storočí slúžilo najmä ako domáci spôsob zhotovovania úžitkových predmetov, zažilo svoj rozmach i stagnáciu, bohužiaľ dnes už majstri tohto umenia pomaly vymierajú. Prinášame Vám rozhovor s košikárom Jánom Zemanom, od ktorého sa o košikárstve dozviete viac.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 7 Utorok 26.3.2013

V tomto vydaní si posvietime na cesty v našom kraji. Uvidíte, ako sa na nich podpísala zima, ktoré úseky vozoviek sa opravujú a čo možno robiť, ak si na výtlku poškodíte auto. V druhej reportáži sa dozviete, aký komplikovaný orgán je náš mozog a prečo by ste si ho mali stále udržiavať v kondícii. S blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami si pripomenieme aj najzaužívanejšie tradície charakteristické pre toto obdobie.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 12 Piatok 22.3.2013

Na Úrade TSK sa uskutočnilo piate pracovné stretnutie pre prípravu cezhraničnej spolupráce s Českou republikou. Zašli sme aj na kozmetický veľtrh, ktorý ponúkol najnovšie kozmetické trendy i súťaž v bodypaintingu. Poinformujeme Vás o hlavných srdcovo-cievnych rizikových faktoroch v rámci kampane s názvom Dni srdca. Pozrieme sa aj na Vesmír očami detí. Dozviete sa meno nového kráľa čitateľov vo VKMR a na koniec sa potúlame spolu s pani Dvoranovou po Albánsku.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 11 Piatok 15.3.2013

Na SOŠ podnikania v Trenčíne sa konal 3. ročník stretnutia stredných odborných škôl a firiem z regiónu s cieľom prepojiť školu s praxou. Pozrieme si nové priestory, do ktorých sa presťahovala ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Navštívime recitačnú súťaž Jazykový kvet, ale aj výstavu Juraja Tomana s názvom Miesta. Uvidíte aj kúsok z pohybovej komédie Zo zoo, ktorú napísal herec a komik Pavol Seriš. Pozrieme sa aj na Deň majstrov pravnianskej doliny a na hokejový turnaj detí v Trenčíne.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40