Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Fórum VYDANIE 4 Štvrtok 24.1.2013

Krasokorčuľovanie patrí z vizuálneho hľadiska medzi najkrajšie športy a okrem umeleckého zážitku prospieva i Vášmu telu. Zlepšuje krvný obeh a koncentráciu, zvyšuje sebavedomie, naučí Vás správnemu držaniu tela a prispieva k lepšej kondícii, ohybnosti a otužilosti. I vďaka tomu sme sa rozhodli, že Vám tento týždeň predstavíme krasokorčuliarsky svet v Trenčíne. Čo všetko sa v ňom deje a aká krasokorčuliarska súťaž sa v Trenčíne pripravuje, sa dozviete v nasledujúcich minútach.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 3 Piatok 18.1.2013

Na úvod sa vyberieme priamo do sídla Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde si prostredníctvom seminárneho stretnutia pripomenieme 150. výročie vzniku Matice slovenskej a pozrieme si aj svetovú predpremiéru výstavy Matica v národe, národ v Matici. Vo výstavných priestoroch budovy TSK ešte chvíľku pobudneme a vychutnáme si výstavu študentských sklárskych prác z tvorivých dielní stredoškolákov zo Slovenska i Českej republiky pod názvom Krehké stretnutia. Vďaka prednáške, ktorú koncom roka 2012 usporiadala pobočka Slovenskej numizmatickej spoločnosti v Trenčíne, sa dozvieme aj nepoznané zaujímavosti zo života Jozefa Braneckého. Porozprávame sa aj s Monikou Kompaníkovou, držiteľkou prestížnej slovenskej ceny za literatúru, ktorá prišla do Trenčína predstaviť svoju víťaznú knihu - Piata loď. Hneď po nej nám spisovateľ Pavel „Hirax“ Baričák ozrejmí, ako sa môžeme navrátiť k sebe pomocou Šlabikára šťastia. Ako vyzerá pohľad maliara Júliusa Činčára na život, si v jeho umeleckom prevedení pozrieme na výstave s názvom Človečina. Naše potulky s kamerou končia pozvánkou na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 3 Štvrtok 17.1.2013

V 3. vydaní relácie Fórum TSK sa budeme rozprávať o plesovej sezóne - období, kedy sa dámy na malý okamih premenia na princezné a páni majú možnosť zažiariť v čiernych oblekoch, smokingoch, či frakoch. A keďže Ples v opere úspešne zahájil tohtoročnú plesovú sezónu, s plesaním sa nezaháľa ani v našom kraji. V štúdiu sme privítali troch organizátorov, ktorí Vás pozvú na zaujímavé plesy. S pani Danicou Bírošovou sme sa porozprávali o Plese právnikov, pani Petronela Chalupková nám predstavila, ako bude prebiehať 2. ročník Benefičného plesu Hodina deťom a pán Pavol Demčík nám pre zmenu čo-to prezradil o tom, ako sa východniari v Trenčíne zabávajú na Plese východniarov. Prajeme Vám príjemné a inšpiratívne (plesové) sledovanie!

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 2 Utorok 15.1.2013

Toto vydanie relácie sa nesie v zamení krásy. Ukážeme Vám tri zaujímavé výstavy, na ktorých objavíte krásu umeleckej fotografie, krásu slovenských výšiviek a krásu dreva. Textár a spisovateľ Boris Filan je známy svetobežník, ktorý zo svojich zážitkov nazbieraných počas potuliek po svete vydal už nejeden cestopis doplnený umeleckými fotografiami. A práve výber z týchto fotografií si môžete pozrieť i v Trenčíne. Výšivka bola odjakživa na Slovensku najrozšírenejším prejavom ľudového umenia. V minulosti by ste nenašli jediný vidiecky dom, v ktorom by ženy, či dievčatá nevedeli vyšívať. Módna návrhárka Ina Budovska sa preto rozhodla, že jej slávnu minulosť prepojí s budúcnosťou a vytvorila kolekciu šiat s využitím typických výšiviek z nášho regiónu. Ďalším z prostriedkov vyjadrenia umeleckého nadania je aj drevorezba. I ona, podobne ako výšivka, patrí do dlhého zoznamu tradičných slovenských remesiel. Rezbárstvu sa už tri desiatky rokov venuje aj Ján Procner z Handlovej. Jeho zážitky z bane, zachytené v cykle osobitých drevorezieb, sme si boli pozrieť na jeho vernisáži v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 2 Piatok 11.1.2013

Tento týždeň začíname na 2. ročníku Trojkráľového koncertu v Trenčianskom Jastrabí. Pozrieme sa aj na deň otvorených dverí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, v rámci ktorého bola pre budúcich nádejných študentov pripravená aj módna prehliadka. V Strednej zdravotníckej škole v Trenčíne sa pre zmenu oslavovalo. A to rovných 65 rokov od jej vzniku. My sme sa zúčastnili jej slávnostnej akadémie. Vypočuli sme si aj talentovaných spevákov a speváčky na finále speváckej súťaže My Pop-Star. Pre milovníkov umenia sme pripravili reportáž z Galérie Miloša Alexandra Bazovského. Ak inklinujete k slovenskej moderne 20. storočia, zbierku obrazov Bohumila Hanzela si určite nenechajte ujsť. Čaro literatúry i atmosféru obrazov Daniela Heviera si môžete vychutnať v reportáži z 19. ročníka slovenského festivalu poézie Beniakove Chynorany. Končíme športovo. Najskôr sa pozrieme na športové zápolenie našich najmenších na 5. ročníku Vianočného basketbalového turnaja, a potom sa už pod taktovkou profesionálov zoznámime s thajským boxom.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 2 Štvrtok 10.1.2013

Téma tohto týždňového Fóra TSK určite osloví všetkých športovcov profesionálov, ale i amatérov. V našom štúdiu sme privítali florbalistov Ľubomíra Doricu, Ondreja Budaya a Juraja Lamačku, ktorí nám o tomto kolektívnom športe prezradili množstvo zaujímavých informácií.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 1 Piatok 4.1.2013

Ján Zoričák je slovenský umelecký sklár žijúci od roku 1970 vo Francúzsku, ktorý pravidelne vystavuje na Slovensku. Je držiteľom Pribinovho kríža II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj tradičného sklárskeho remesla a šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. Dokumentárny film Cínová duša zobrazuje kežmarského opravára a ladiča organov Ota Dlugoša.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 1 Piatok 4.1.2013

Úvodom sa pozrieme na jubilejné - dvadsiate - zasadnutie zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zúčastníme sa aj trenčianskeho stretnutia slovenských a českých lekárov, ktorí sa venovali téme diabetológie. Zistíme aj to, ako do roku 2013 plánuje vkročiť Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka. Zavítame aj do Verejnej knižnice Michala Rešetku, kde pre horlivých čitateľov pripravili zaujímavú besedu, na ktorej pokrstil tri svoje knihy spisovateľ Štefan Kuzma. Odskočíme si aj do Zemianskych Kostolian, kde sa konal 31. ročník festivalu amatérskych spevákov populárnej piesne Krištáľová váza. Hneď odtiaľ zbehneme aj do Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi, kde si v závere roka 2012 mohli deti na tvorivých dielňach vytvoriť tradičné vianočné ozdoby. Aký bude rok 2013 z pohľadu astronómie sa dozvieme v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 1 Štvrtok 3.1.2013

V zdravom tele zdravý duch - tak znie téma, s ktorou Fórum TSK začíname v roku 2013. Relácia je venovaná všetkým priaznivcom TJ SOKOL v Trenčíne, ale aj všetkým tým, ktorí sa starajú o svoje telo, prípadne tým, ktorí si do nového roku dali záväzok, že urobia niečo pre svoje telo a začnú so správnou životosprávou. Od sokoliek Ľubice Držkovej, Miroslavy Rybárikovej a Evy Hanuliakovej sa dozviete, aké možnosti TJ SOKOL ponúka a ako možno vďaka pravidelnému cvičeniu zostať telesne i duševne fit.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 1 Utorok 1.1.2013

Nový rok začíname pohľadom na šport a kultúru, potom sa na chvíľku pozastavíme a zamyslíme sa nad slovami básnikovými a nakoniec zbilancujeme uplynulý rok. Trenčianske výstavisko privítalo podujatie s názvom Športfestival, na ktorom sa predstavili silní muži, ktorí zápasili o Stredoeurópsky pohár silných mužov, ale i o titul najsilnejšieho trojbojára. Po jeho ukončení organizátori plynulo nadviazali na ďalšie, tentoraz kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru Večer hviezd. Stretli sa na ňom umelci i športovci zvučných mien ako Soňa Valentová, Katarína Hasprová, Vašo Patejdl, či Jozef Golonka. Na hudobno-poetickom podujatí s názvom Tušené ostáva v tieni sme sa na chvíľku pozastavili a vychutnali si slová básnika. Vynikajúca poézia v podaní recitátora a herca Štefana Bučka doplnená piesňami Adrieny Bartošovej určite aj vo Vás vyvolá pocity pokoja a možno Vám zanechá i zimomriavky po tele. Pozrieme sa aj na to, ako Trenčiansky samosprávny kraj v závere roka obstál v raitingovom hodnotení, ktoré zbilancovalo nielen jeho hospodárenie, ale aj celú jeho doterajšiu jedenásťročnú históriu.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40