Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 6 Piatok 8.2.2013

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne zorganizovala vedeckú a odbornú konferenciu pracovníkov laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve. V Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi sme navštívili interaktívnu putovnú výstavu s názvom Energia 3. tisícročia. Objavili sme aj city a vášne významných žien na výstave reliéfov sochárky Ľudmily Cvengrošovej. Pavel Dvořák, významný slovenský historik a spisovateľ, zavítal do Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne na besedu o svojich publikáciách. Odbehneme si aj na fašiangovú zábavu vo Vyšehradnom, kde členovia tamojšieho občianskeho združenia zorganizovali zabíjačku na ľudovú nôtu. V Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi sa pre zmenu dozvieme, aký význam mali kedysi masky vo fašiangových sprievodoch. Eleganciu a umeleckú krásu krasokorčuľovania si môžete vychutnať v poslednej reportáži z krasokorčuliarskej súťaže.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 6 Štvrtok 7.2.2013

O tom, kde všade sa môžete vydať za turistikou v našom regióne, sa dozviete v 6. vydaní relácie Fórum TSK. Pozvanie do nášho štúdia prijali vášniví turisti - Janka Salvianyová, predsedníčka KST TJ DUKLA Trenčín, Ján Mrlina, člen Regionálnej rady KST Trenčín a Ján Matejka, predseda KST TJ TTS Trenčín -, ktorí Vám k základným turistickým informáciám pribalia aj zopár argumentov, prečo netreba sedieť doma.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 5 Piatok 1.2.2013

Potulky po našom kraji tento týždeň začíname na Úrade TSK, kde sa 28. januára zišli poslanci regionálneho parlamentu s cieľom prerokovať rozpočet nášho kraja na roky 2013-2015. Hneď potom sa pozrieme aj na priebeh stretnutia Krajskej rady pre odborné vzdelávanie. Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa konala záverečná konferencia k projektu Vzdelávanie, Inovácie, Partnerstvo, ktorého cieľom bolo podporiť inovačné podnikanie a spoluprácu univerzít a podnikateľského sektora. Boli sme sa pozrieť aj na 14. ročníku medzinárodnej výstavy psov, na ktorej sme sa dozvedeli, koľko psích šampiónov dorazilo tento rok do Trenčína. V Handlovej sa stretli baníci na tradičnej recesistickej baníckej zábave, ktorá bola i tento rok riadená tzv. Pivným zákonom. Zúčastnili sme sa aj na Zimných slávnostiach Hornonitria, kde sme obdivovali fotografie s tematikou ľudovej architektúry a vypočuli sme si i typické fašiangové piesne v podaní miestnych folkloristov. Navštívili sme aj galavečer zasvätený thajskému boxu. Odkiaľ toto bojové umenie pochádza a koho zásluhou sa objavilo v Trenčíne sa dozviete v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 3 Utorok 29.1.2013

Tentoraz navštívime dva trenčianske plesy a zájdeme na veľtrh cestovného ruchu do Bratislavy. V prvej reportáži sa pozrieme na tohtoročný Ples právnikov, ktorý sa opäť niesol v znamení elegancie, dobrej zábavy a príjemnej atmosféry. Z plesového tempa nevypadneme ani v druhej reportáži a presunieme sa na Východniarsky ples. Na tom okrem východniarskeho a goralského dialektu dominovala hlavne vynikajúca nálada, o ktorú sa postaral povestný východniarsky temperament. Na koniec sa vydáme do Bratislavy na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR a navštívime stánok Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa tento rok na veľtrhu prezentoval ako Kraj pohody.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 4 Piatok 25.1.2013

Na Úrade TSK sa konalo pravidelné zasadnutie riaditeľov škôl z trenčianskeho regiónu, ktorí si z rúk predsedu TSK prevzali ocenenia. V Strednej odbornej škole v Starej Turej otvorili unikátne laboratórium pre výučbu inteligentných elektroinštalácií. V Brne sa konal veľtrh Regiontour, najväčší stredoeurópsky veľtrh cestovného ruchu s dôrazom na regióny, na ktorom sa podieľal aj náš kraj. Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa konal astronomicko-vedecký deň pre verejnosť, v rámci ktorého vedci z viacerých slovenských univerzít ozrejmili verejnosti nové alebo menej známe vedecké poznatky. Stojí nás Európska únia priveľa? Tak znela téma prvého kola diskusného podujatia Café Európa v tomto roku. Tento mesiac sa uskutočnilo i jedno z najväčších zimných podujatí na Slovensku - Pochod vďaky SNP. Jeho 38. ročník odštartoval v baníckej obci Cígeľ. Pohľadom na 1. ročník swingového plesu v Trenčianskych Tepliciach uzatvárame 4. vydanie relácie.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 4 Štvrtok 24.1.2013

Krasokorčuľovanie patrí z vizuálneho hľadiska medzi najkrajšie športy a okrem umeleckého zážitku prospieva i Vášmu telu. Zlepšuje krvný obeh a koncentráciu, zvyšuje sebavedomie, naučí Vás správnemu držaniu tela a prispieva k lepšej kondícii, ohybnosti a otužilosti. I vďaka tomu sme sa rozhodli, že Vám tento týždeň predstavíme krasokorčuliarsky svet v Trenčíne. Čo všetko sa v ňom deje a aká krasokorčuliarska súťaž sa v Trenčíne pripravuje, sa dozviete v nasledujúcich minútach.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 3 Piatok 18.1.2013

Na úvod sa vyberieme priamo do sídla Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde si prostredníctvom seminárneho stretnutia pripomenieme 150. výročie vzniku Matice slovenskej a pozrieme si aj svetovú predpremiéru výstavy Matica v národe, národ v Matici. Vo výstavných priestoroch budovy TSK ešte chvíľku pobudneme a vychutnáme si výstavu študentských sklárskych prác z tvorivých dielní stredoškolákov zo Slovenska i Českej republiky pod názvom Krehké stretnutia. Vďaka prednáške, ktorú koncom roka 2012 usporiadala pobočka Slovenskej numizmatickej spoločnosti v Trenčíne, sa dozvieme aj nepoznané zaujímavosti zo života Jozefa Braneckého. Porozprávame sa aj s Monikou Kompaníkovou, držiteľkou prestížnej slovenskej ceny za literatúru, ktorá prišla do Trenčína predstaviť svoju víťaznú knihu - Piata loď. Hneď po nej nám spisovateľ Pavel „Hirax“ Baričák ozrejmí, ako sa môžeme navrátiť k sebe pomocou Šlabikára šťastia. Ako vyzerá pohľad maliara Júliusa Činčára na život, si v jeho umeleckom prevedení pozrieme na výstave s názvom Človečina. Naše potulky s kamerou končia pozvánkou na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislave.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 3 Štvrtok 17.1.2013

V 3. vydaní relácie Fórum TSK sa budeme rozprávať o plesovej sezóne - období, kedy sa dámy na malý okamih premenia na princezné a páni majú možnosť zažiariť v čiernych oblekoch, smokingoch, či frakoch. A keďže Ples v opere úspešne zahájil tohtoročnú plesovú sezónu, s plesaním sa nezaháľa ani v našom kraji. V štúdiu sme privítali troch organizátorov, ktorí Vás pozvú na zaujímavé plesy. S pani Danicou Bírošovou sme sa porozprávali o Plese právnikov, pani Petronela Chalupková nám predstavila, ako bude prebiehať 2. ročník Benefičného plesu Hodina deťom a pán Pavol Demčík nám pre zmenu čo-to prezradil o tom, ako sa východniari v Trenčíne zabávajú na Plese východniarov. Prajeme Vám príjemné a inšpiratívne (plesové) sledovanie!

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 2 Utorok 15.1.2013

Toto vydanie relácie sa nesie v zamení krásy. Ukážeme Vám tri zaujímavé výstavy, na ktorých objavíte krásu umeleckej fotografie, krásu slovenských výšiviek a krásu dreva. Textár a spisovateľ Boris Filan je známy svetobežník, ktorý zo svojich zážitkov nazbieraných počas potuliek po svete vydal už nejeden cestopis doplnený umeleckými fotografiami. A práve výber z týchto fotografií si môžete pozrieť i v Trenčíne. Výšivka bola odjakživa na Slovensku najrozšírenejším prejavom ľudového umenia. V minulosti by ste nenašli jediný vidiecky dom, v ktorom by ženy, či dievčatá nevedeli vyšívať. Módna návrhárka Ina Budovska sa preto rozhodla, že jej slávnu minulosť prepojí s budúcnosťou a vytvorila kolekciu šiat s využitím typických výšiviek z nášho regiónu. Ďalším z prostriedkov vyjadrenia umeleckého nadania je aj drevorezba. I ona, podobne ako výšivka, patrí do dlhého zoznamu tradičných slovenských remesiel. Rezbárstvu sa už tri desiatky rokov venuje aj Ján Procner z Handlovej. Jeho zážitky z bane, zachytené v cykle osobitých drevorezieb, sme si boli pozrieť na jeho vernisáži v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 2 Piatok 11.1.2013

Tento týždeň začíname na 2. ročníku Trojkráľového koncertu v Trenčianskom Jastrabí. Pozrieme sa aj na deň otvorených dverí na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, v rámci ktorého bola pre budúcich nádejných študentov pripravená aj módna prehliadka. V Strednej zdravotníckej škole v Trenčíne sa pre zmenu oslavovalo. A to rovných 65 rokov od jej vzniku. My sme sa zúčastnili jej slávnostnej akadémie. Vypočuli sme si aj talentovaných spevákov a speváčky na finále speváckej súťaže My Pop-Star. Pre milovníkov umenia sme pripravili reportáž z Galérie Miloša Alexandra Bazovského. Ak inklinujete k slovenskej moderne 20. storočia, zbierku obrazov Bohumila Hanzela si určite nenechajte ujsť. Čaro literatúry i atmosféru obrazov Daniela Heviera si môžete vychutnať v reportáži z 19. ročníka slovenského festivalu poézie Beniakove Chynorany. Končíme športovo. Najskôr sa pozrieme na športové zápolenie našich najmenších na 5. ročníku Vianočného basketbalového turnaja, a potom sa už pod taktovkou profesionálov zoznámime s thajským boxom.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40