Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 52 Piatok 28.12.2012

Reláciu otvárame hraným príbehom biblických dejín o narodení Ježiša, ktorý si pripomenuli v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom. Dozvieme sa veľa zaujímavých informácií o vianočných motívoch v stredovekej nástennej maľbe z nášho regiónu. Zaspievame si aj typické slovenské vianočné koledy. A to hneď na dvoch podujatiach! Najprv na vianočnom koncerte folklórnych súborov s názvom Hojné požehnanie Vám nesieme. Následne si môžete vychutnať vianočné koledy aj v spojení s klasickou hudbou na koncerte Vianoce pre deti. Do vianočných skladieb i prednesu umeleckého slova sa môžete započúvať aj v reportáži z Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, kde sa konal adventný koncert s názvom Vianočné trblietanie. Potešíme aj oči, a to pohľadom na Mestskú vežu, ktorá v predvianočnom období hrala viacerými farbami. Pri Vianočnej čaši vína v Trenčianskom múzeu si vychutnáme program, ktorý v rámci tohto každoročného podujatia v múzeu pripravili. A nakoniec sa zúčastníme krstu študentského kalendára, ktorý vydala Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 52 Štvrtok 27.12.2012

V poslednom vydaní relácie Fórum TSK v roku 2012 sme sa porozprávali so zaslúžilou umelkyňou a rodáčkou z Trenčína Idou Rapaičovou. Počas svojej hereckej kariéry vytvorila veľa nezabudnuteľných dramatických postáv. Tí skôr narodení si ju určite pamätajú ako Mášu v Troch sestrách, grófku vo Figarovej svadbe alebo Ranevskú vo Višňovom sade. Zahrala si aj po boku Jozefa Krónera vo filme Pacho, hybský zbojník. Vďaka svojmu výraznému hlasu sa venovala aj recitátorstvu, za ktoré si odniesla viacero cien vrátane Krištáľovej ruže a Ceny Janka Borodáča. Účinkovala v množstve rozhlasových hier ako aj v televíznej Chvíľke poézie. Čo všetko nám o sebe, o jej hereckej kariére, ale i o Trenčíne prezradila, sa dozviete v našej relácii.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 51 Piatok 21.12.2012

V tomto vydaní relácie TSK Vás prevedieme čarovnou atmosférou vianočných sviatkov. Pozrieme sa ako sa deti na Mierovom námestí tešili na Ježiška a dozvieme sa, prečo je zvonček symbolom Vianoc a podkova prináša šťastie. O tom, že Svet stále lásku má Vám ukážeme aj v druhej reportáži z Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne. Spolu s klientmi DSS Čistá duša v Trenčíne navštívime aj pacientov na geriatrickom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ktorí si kvôli chorobe nemohli tento rok čaro Vianoc vychutnať v kruhu najbližších. Zúčastníme sa aj benefičného koncertu Vianočný sen, ktorý pripravili žiaci Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pre svojich rodičov, priateľov, ale i všetkých ľudí dobrej vôle. Otvorili ste i tento rok srdce a darovali ste deťom zo sociálne slabších rodín pod vianočný stromček knižku? Ak áno, môžete sa pozrieť, akú radosť ste týmto šľachetným činom v deťoch vyvolali. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že si adventné čakanie na Ježiška skrátia tancom a vymysleli unikátny projekt s názvom Tanečné Vianoce. Kto všetko si s deťmi prišiel zatancovať sa dozviete v predposlednej reportáži. Adventným koncertom z Piaristického kostola sv. Františka Xaverského v Trenčíne končíme vianočnú púť po našom kraji a želáme Vám krásne sviatky!

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 51 Štvrtok 20.12.2012

Viete o tom, že po svete chodí množstvo hrdinov, o ktorých ste nikdy v živote nepočuli? A viete o tom, že takým hrdinom sa môže stať každý z nás? Stačí na to iba jednoduchý úkon ako darovanie krvi. Aj vďaka takémuto šľachetnému činu môžeme darovať tomu druhému ten najcennejší dar. Život. A práve o takýchto hrdinoch, ale i o samotnom darovaní krvi a humánnej pomoci Slovenského Červeného kríža, sme sa vo vianočnej atmosfére porozprávali s PhDr. Helenou Kobzovou, predsedníčkou Slovenského Červeného kríža, MUDr. Natašou Chovancovou, vedúcou lekárkou Národnej transfúznej služby Trenčín a Alžbetou Gurínovou, predsedníčkou Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža Nemšová - Ľuborča.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 26 Utorok 18.12.2012

Aj v poslednom Kaleidoskope TSK v tomto roku sme pre Vás pripravili zaujímavé témy, ktorými si môžete spestriť vianočné sviatky. Prinášame Vám reportáž z módnej šou Lukáša Kimličku v Starej Turej. Dámy, ak hľadáte inšpiráciu pre blížiacu sa plesovú sezónu, určite si túto módnu prehliadku nenechajte ujsť. Čakajú na Vás luxusné modely v elegantnej čiernej, vznešenej zlatej a noblesnej striebornej, ako aj modely plné extravagancie a farebnosti inšpirované rockovými divami. Bojnický zámok sa taktiež zaodel do vianočného šatu. Obdivovať môžete rôznorodosť vianočnej výzdoby okolo štyridsiatky stromčekov. Nechajte sa prostredníctvom našej kamery vtiahnuť do sveta tradičných slovenských povier, zvykov a ľúbostnej mágie a objavte s nami čaro Vianoc.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 50 Piatok 14.12.2012

Spolu s Trenčianskou nadáciou sme sa zúčastnili slávnostného odhalenia série neobyčajných lavičiek. O aký projekt sa jednalo a kde tieto lavičky s umeleckým nádychom nájdete, sa dozviete v prvej reportáži. Členovia Krajskej jednoty dôchodcov z Trenčína sa stretli na podujatí s názvom Náš predvianočný čas, kde sa v priateľskej atmosfére čo-to dozvedeli o možnostiach kultúrneho vyžitia v našom kraji. Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici pripravilo podujatie pre všetkých domácich majstrov i nadšencov vlastnoručnej výroby vianočných darčekov. Na ich vianočných tvorivých dielňach mohli návštevníci nielen načerpať tvorivú inšpiráciu, ale vypočuť si aj prednášku o tradičných zvykoch v našom regióne. Ak hľadáte niečo, čím na Vianoce spestriť váš príbytok, nezháňajte to po obchodoch, ale vytvorte si to sami. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad v ďalšej reportáži, pretože aj v trenčianskej synagóge sa tvorilo! Na Zimnom umeleckom jarmoku sa stretli umelci z okolia, aby návštevníkom ukázali, že fantázii sa pri tvorbe vianočných ozdôb medze nekladú. Zistili sme i to, že Mikuláš mal tento rok preplnený adresár, pretože mu doňho pribudlo viac dobrých detí. Svoje odmeny im rozdával aj v sobotu, 8. decembra. A aby mu to šlo viac od ruky využil na to netradičný dopravný prostriedok. V detskom svete ešte chvíľku zostaneme a prenesieme sa spolu do klasickej ruskej rozprávky o deduškovi Mrázikovi, ktorú nám vyrozprávajú trenčianski divadelní herci. V Nitrianskom Pravne sme obdivovali betlehemy vytvorené deťmi z materských, základných i základných umeleckých škôl v rámci súťaže Zlatá hviezdička 2012. Končíme na výstave FOPO 2012 - Fotografie pomedzia - Fotografie pomezí, kde nájdete najlepšie sťažené fotografie od autorov z Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 49 Piatok 7.12.2012

V úvode relácie sa prejdeme po dvoch zrekonštruovaných úsekoch ciest, ktoré Trenčiansky samosprávny kraj dokončil v tomto roku a ktoré budú určite prínosom nielen pre zimný, ale i letný turistický ruch. A aby sa nielen po zrekonštruovaných cestách malo na čom jazdiť, obyvatelia TSK sa od decembra môžu povoziť aj na 26 nových autobusoch prímestskej dopravy. O obnove vozového parku prímestských autobusov sa viac dozviete v druhej reportáži. Zúčastnili sme sa aj konferencie k regionálnemu operačnému programu, ktorej hlavnou témou bolo hodnotenie projektov zrealizovaných prostredníctvom štrukturálnych fondov EÚ, ako aj podoba regionálnej politiky po roku 2013. Na medzinárodnej výstave Vinum Laugaricio sme ochutnali to najlepšie zo slovenskej i svetovej produkcie vína. V reportáži sa dozviete, čo priniesol už jej 8. ročník i čo nové sa udialo vo svete vinárstva. Spolu s obyvateľmi Omšenia sme zapálili aj prvú adventnú sviečku na ich venci a Vy zistíte, prečo bol tento veniec výnimočný. Odbehli sme si aj na Mierové námestie, kde už deti čakali na príchod sv. Mikuláša a popýtali sme sa ich, čo si tento rok našli vo vyčistených čižmičkách. Akým spôsobom môžete vďaka Trenčianskej nadácii na Vianoce potešiť deti zo sociálne slabších rodín, sa dozviete v našej poslednej reportáži.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 49 Štvrtok 6.12.2012

Kultúra je jednou z nevyhnutných zložiek spoločnosti. Podieľa sa na národnej, národnostnej i lokálnej identite, má schopnosť humanizovať život a rozvíjať ľudskú tvorivosť. V súčasnosti sa kultúra a kultúrna identita vníma častejšie aj na lokálnej úrovni. Aj preto sú v našom kraji každoročne oceňovaní kultúrnici, ktorí významnou mierou prispievajú nielen k rozvíjaniu kultúry v našom regióne, ale i k uchovávaniu kultúrneho dedičstva národa. Tento týždeň sme sa preto s našimi hosťami porozprávali, ako to s kultúrou v našom kraji vyzerá.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 25 Utorok 4.12.2012

Tentoraz Vám predstavíme čipky jemné ako z pavučinky, oku lahodiace spojenie umenia a športu a orientálnu šou. Paličkovanie je jedno z tradičných remesiel, ktorému sa venuje aj pani Anna Rendeková. Jej nedávna výstava ponúkla návštevníkom nielen pohľad na skvostné výtvory, ale aj menšiu exkurziu do histórie toho tradičného remesla. V reportáži sa dozviete, ako sa u nás čipka vyvíjala, ale aj to, čo všetko sa dá pomocou paličiek a fantázie vytvoriť. Tradície potom vymeníme za ladné pohyby, zvodnosť, vášeň a eleganciu tanečníkov štandardných i latinskoamerických tancov na Laugarício cupe. Na jeho 31. ročníku súťažili o body do svetového rebríčka špičkoví tanečníci nielen od nás, ale aj zo zahraničia. Od súťažného tanca sa pretancujeme až k tancu orientálnemu. Preneste sa s nami do sveta fantázie z rozprávok Tisíc a jednej noci a presvedčte sa, že orientálny tanec nie je len klasické vlnenie bruška krásnych tanečníčok, ale že sa v ňom snúbi aj kopec umenia, exotiky, tajomna i romantiky. A v tomto prípade aj pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 48 Piatok 30.11.2012

Aj v poslednom novembrovom vydaní relácie sme pre Vás pripravili zaujímavé reportáže. V Nimnici sa konalo stretnutie priateľov kultúry, ktoré bolo spojené so slávnostným odovzdávaním cien Múzy nás spájajú. Projekt má za úlohu rozvíjať kultúru v našom regióne. Zúčastnili sme sa aj krajského semináru o spoločenskom protokole. V reportáži zistíte, akú spoločenskú etiketu by ste mali dodržiavať najmä v pracovnom styku. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa uskutočnil 13. ročník prestížneho oceňovania slovenských spisovateľov literatúry faktu pod názvom Ceny Vojtecha Zamarovského. Tento mesiac uplynulo už 20. rokov od tragickej autonehody Alexandra Dubčeka. Jeho priatelia však na jeho osobnosť ani po takej dobe nezabudli a prišli sa o svoje spomienky podeliť do Dubčekovho rodného domu v Uhrovci. Zaslúži si Európska únia Nobelovu cenu za mier? Tak o tom si môžete zapolemizovať pri našej ďalšej reportáži z novembrového kola diskusného podujatia Café Európa. Viete si predstaviť, že by bola tepelná alebo hluková izolácia v stavebníctve vytvorená zo starej autosedačky, či koberca? V Krajnom predstavili unikátny projekt zameraný na ekologické spracovanie textilného odpadu z automobilového priemyslu, ktorý to dokáže! Končíme vizuálne podmanivou prehliadkou pódiových skladieb gymnastiek a tanečníčok, ktoré v rámci Sokolského festivalu divákom predviedli svoj talent v synchrónne nacvičených choreografiách.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40