Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Fórum VYDANIE 2 Štvrtok 10.1.2013

Téma tohto týždňového Fóra TSK určite osloví všetkých športovcov profesionálov, ale i amatérov. V našom štúdiu sme privítali florbalistov Ľubomíra Doricu, Ondreja Budaya a Juraja Lamačku, ktorí nám o tomto kolektívnom športe prezradili množstvo zaujímavých informácií.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 1 Piatok 4.1.2013

Ján Zoričák je slovenský umelecký sklár žijúci od roku 1970 vo Francúzsku, ktorý pravidelne vystavuje na Slovensku. Je držiteľom Pribinovho kríža II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj tradičného sklárskeho remesla a šírenie dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. Dokumentárny film Cínová duša zobrazuje kežmarského opravára a ladiča organov Ota Dlugoša.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 1 Piatok 4.1.2013

Úvodom sa pozrieme na jubilejné - dvadsiate - zasadnutie zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zúčastníme sa aj trenčianskeho stretnutia slovenských a českých lekárov, ktorí sa venovali téme diabetológie. Zistíme aj to, ako do roku 2013 plánuje vkročiť Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka. Zavítame aj do Verejnej knižnice Michala Rešetku, kde pre horlivých čitateľov pripravili zaujímavú besedu, na ktorej pokrstil tri svoje knihy spisovateľ Štefan Kuzma. Odskočíme si aj do Zemianskych Kostolian, kde sa konal 31. ročník festivalu amatérskych spevákov populárnej piesne Krištáľová váza. Hneď odtiaľ zbehneme aj do Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi, kde si v závere roka 2012 mohli deti na tvorivých dielňach vytvoriť tradičné vianočné ozdoby. Aký bude rok 2013 z pohľadu astronómie sa dozvieme v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 1 Štvrtok 3.1.2013

V zdravom tele zdravý duch - tak znie téma, s ktorou Fórum TSK začíname v roku 2013. Relácia je venovaná všetkým priaznivcom TJ SOKOL v Trenčíne, ale aj všetkým tým, ktorí sa starajú o svoje telo, prípadne tým, ktorí si do nového roku dali záväzok, že urobia niečo pre svoje telo a začnú so správnou životosprávou. Od sokoliek Ľubice Držkovej, Miroslavy Rybárikovej a Evy Hanuliakovej sa dozviete, aké možnosti TJ SOKOL ponúka a ako možno vďaka pravidelnému cvičeniu zostať telesne i duševne fit.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 1 Utorok 1.1.2013

Nový rok začíname pohľadom na šport a kultúru, potom sa na chvíľku pozastavíme a zamyslíme sa nad slovami básnikovými a nakoniec zbilancujeme uplynulý rok. Trenčianske výstavisko privítalo podujatie s názvom Športfestival, na ktorom sa predstavili silní muži, ktorí zápasili o Stredoeurópsky pohár silných mužov, ale i o titul najsilnejšieho trojbojára. Po jeho ukončení organizátori plynulo nadviazali na ďalšie, tentoraz kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru Večer hviezd. Stretli sa na ňom umelci i športovci zvučných mien ako Soňa Valentová, Katarína Hasprová, Vašo Patejdl, či Jozef Golonka. Na hudobno-poetickom podujatí s názvom Tušené ostáva v tieni sme sa na chvíľku pozastavili a vychutnali si slová básnika. Vynikajúca poézia v podaní recitátora a herca Štefana Bučka doplnená piesňami Adrieny Bartošovej určite aj vo Vás vyvolá pocity pokoja a možno Vám zanechá i zimomriavky po tele. Pozrieme sa aj na to, ako Trenčiansky samosprávny kraj v závere roka obstál v raitingovom hodnotení, ktoré zbilancovalo nielen jeho hospodárenie, ale aj celú jeho doterajšiu jedenásťročnú históriu.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 52 Piatok 28.12.2012

Reláciu otvárame hraným príbehom biblických dejín o narodení Ježiša, ktorý si pripomenuli v Centre voľného času v Dubnici nad Váhom. Dozvieme sa veľa zaujímavých informácií o vianočných motívoch v stredovekej nástennej maľbe z nášho regiónu. Zaspievame si aj typické slovenské vianočné koledy. A to hneď na dvoch podujatiach! Najprv na vianočnom koncerte folklórnych súborov s názvom Hojné požehnanie Vám nesieme. Následne si môžete vychutnať vianočné koledy aj v spojení s klasickou hudbou na koncerte Vianoce pre deti. Do vianočných skladieb i prednesu umeleckého slova sa môžete započúvať aj v reportáži z Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, kde sa konal adventný koncert s názvom Vianočné trblietanie. Potešíme aj oči, a to pohľadom na Mestskú vežu, ktorá v predvianočnom období hrala viacerými farbami. Pri Vianočnej čaši vína v Trenčianskom múzeu si vychutnáme program, ktorý v rámci tohto každoročného podujatia v múzeu pripravili. A nakoniec sa zúčastníme krstu študentského kalendára, ktorý vydala Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 52 Štvrtok 27.12.2012

V poslednom vydaní relácie Fórum TSK v roku 2012 sme sa porozprávali so zaslúžilou umelkyňou a rodáčkou z Trenčína Idou Rapaičovou. Počas svojej hereckej kariéry vytvorila veľa nezabudnuteľných dramatických postáv. Tí skôr narodení si ju určite pamätajú ako Mášu v Troch sestrách, grófku vo Figarovej svadbe alebo Ranevskú vo Višňovom sade. Zahrala si aj po boku Jozefa Krónera vo filme Pacho, hybský zbojník. Vďaka svojmu výraznému hlasu sa venovala aj recitátorstvu, za ktoré si odniesla viacero cien vrátane Krištáľovej ruže a Ceny Janka Borodáča. Účinkovala v množstve rozhlasových hier ako aj v televíznej Chvíľke poézie. Čo všetko nám o sebe, o jej hereckej kariére, ale i o Trenčíne prezradila, sa dozviete v našej relácii.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 51 Piatok 21.12.2012

V tomto vydaní relácie TSK Vás prevedieme čarovnou atmosférou vianočných sviatkov. Pozrieme sa ako sa deti na Mierovom námestí tešili na Ježiška a dozvieme sa, prečo je zvonček symbolom Vianoc a podkova prináša šťastie. O tom, že Svet stále lásku má Vám ukážeme aj v druhej reportáži z Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne. Spolu s klientmi DSS Čistá duša v Trenčíne navštívime aj pacientov na geriatrickom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ktorí si kvôli chorobe nemohli tento rok čaro Vianoc vychutnať v kruhu najbližších. Zúčastníme sa aj benefičného koncertu Vianočný sen, ktorý pripravili žiaci Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pre svojich rodičov, priateľov, ale i všetkých ľudí dobrej vôle. Otvorili ste i tento rok srdce a darovali ste deťom zo sociálne slabších rodín pod vianočný stromček knižku? Ak áno, môžete sa pozrieť, akú radosť ste týmto šľachetným činom v deťoch vyvolali. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že si adventné čakanie na Ježiška skrátia tancom a vymysleli unikátny projekt s názvom Tanečné Vianoce. Kto všetko si s deťmi prišiel zatancovať sa dozviete v predposlednej reportáži. Adventným koncertom z Piaristického kostola sv. Františka Xaverského v Trenčíne končíme vianočnú púť po našom kraji a želáme Vám krásne sviatky!

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 51 Štvrtok 20.12.2012

Viete o tom, že po svete chodí množstvo hrdinov, o ktorých ste nikdy v živote nepočuli? A viete o tom, že takým hrdinom sa môže stať každý z nás? Stačí na to iba jednoduchý úkon ako darovanie krvi. Aj vďaka takémuto šľachetnému činu môžeme darovať tomu druhému ten najcennejší dar. Život. A práve o takýchto hrdinoch, ale i o samotnom darovaní krvi a humánnej pomoci Slovenského Červeného kríža, sme sa vo vianočnej atmosfére porozprávali s PhDr. Helenou Kobzovou, predsedníčkou Slovenského Červeného kríža, MUDr. Natašou Chovancovou, vedúcou lekárkou Národnej transfúznej služby Trenčín a Alžbetou Gurínovou, predsedníčkou Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža Nemšová - Ľuborča.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 26 Utorok 18.12.2012

Aj v poslednom Kaleidoskope TSK v tomto roku sme pre Vás pripravili zaujímavé témy, ktorými si môžete spestriť vianočné sviatky. Prinášame Vám reportáž z módnej šou Lukáša Kimličku v Starej Turej. Dámy, ak hľadáte inšpiráciu pre blížiacu sa plesovú sezónu, určite si túto módnu prehliadku nenechajte ujsť. Čakajú na Vás luxusné modely v elegantnej čiernej, vznešenej zlatej a noblesnej striebornej, ako aj modely plné extravagancie a farebnosti inšpirované rockovými divami. Bojnický zámok sa taktiež zaodel do vianočného šatu. Obdivovať môžete rôznorodosť vianočnej výzdoby okolo štyridsiatky stromčekov. Nechajte sa prostredníctvom našej kamery vtiahnuť do sveta tradičných slovenských povier, zvykov a ľúbostnej mágie a objavte s nami čaro Vianoc.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40