Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 50 Piatok 14.12.2012

Spolu s Trenčianskou nadáciou sme sa zúčastnili slávnostného odhalenia série neobyčajných lavičiek. O aký projekt sa jednalo a kde tieto lavičky s umeleckým nádychom nájdete, sa dozviete v prvej reportáži. Členovia Krajskej jednoty dôchodcov z Trenčína sa stretli na podujatí s názvom Náš predvianočný čas, kde sa v priateľskej atmosfére čo-to dozvedeli o možnostiach kultúrneho vyžitia v našom kraji. Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici pripravilo podujatie pre všetkých domácich majstrov i nadšencov vlastnoručnej výroby vianočných darčekov. Na ich vianočných tvorivých dielňach mohli návštevníci nielen načerpať tvorivú inšpiráciu, ale vypočuť si aj prednášku o tradičných zvykoch v našom regióne. Ak hľadáte niečo, čím na Vianoce spestriť váš príbytok, nezháňajte to po obchodoch, ale vytvorte si to sami. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad v ďalšej reportáži, pretože aj v trenčianskej synagóge sa tvorilo! Na Zimnom umeleckom jarmoku sa stretli umelci z okolia, aby návštevníkom ukázali, že fantázii sa pri tvorbe vianočných ozdôb medze nekladú. Zistili sme i to, že Mikuláš mal tento rok preplnený adresár, pretože mu doňho pribudlo viac dobrých detí. Svoje odmeny im rozdával aj v sobotu, 8. decembra. A aby mu to šlo viac od ruky využil na to netradičný dopravný prostriedok. V detskom svete ešte chvíľku zostaneme a prenesieme sa spolu do klasickej ruskej rozprávky o deduškovi Mrázikovi, ktorú nám vyrozprávajú trenčianski divadelní herci. V Nitrianskom Pravne sme obdivovali betlehemy vytvorené deťmi z materských, základných i základných umeleckých škôl v rámci súťaže Zlatá hviezdička 2012. Končíme na výstave FOPO 2012 - Fotografie pomedzia - Fotografie pomezí, kde nájdete najlepšie sťažené fotografie od autorov z Trenčianskeho a Zlínskeho kraja.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 49 Piatok 7.12.2012

V úvode relácie sa prejdeme po dvoch zrekonštruovaných úsekoch ciest, ktoré Trenčiansky samosprávny kraj dokončil v tomto roku a ktoré budú určite prínosom nielen pre zimný, ale i letný turistický ruch. A aby sa nielen po zrekonštruovaných cestách malo na čom jazdiť, obyvatelia TSK sa od decembra môžu povoziť aj na 26 nových autobusoch prímestskej dopravy. O obnove vozového parku prímestských autobusov sa viac dozviete v druhej reportáži. Zúčastnili sme sa aj konferencie k regionálnemu operačnému programu, ktorej hlavnou témou bolo hodnotenie projektov zrealizovaných prostredníctvom štrukturálnych fondov EÚ, ako aj podoba regionálnej politiky po roku 2013. Na medzinárodnej výstave Vinum Laugaricio sme ochutnali to najlepšie zo slovenskej i svetovej produkcie vína. V reportáži sa dozviete, čo priniesol už jej 8. ročník i čo nové sa udialo vo svete vinárstva. Spolu s obyvateľmi Omšenia sme zapálili aj prvú adventnú sviečku na ich venci a Vy zistíte, prečo bol tento veniec výnimočný. Odbehli sme si aj na Mierové námestie, kde už deti čakali na príchod sv. Mikuláša a popýtali sme sa ich, čo si tento rok našli vo vyčistených čižmičkách. Akým spôsobom môžete vďaka Trenčianskej nadácii na Vianoce potešiť deti zo sociálne slabších rodín, sa dozviete v našej poslednej reportáži.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 49 Štvrtok 6.12.2012

Kultúra je jednou z nevyhnutných zložiek spoločnosti. Podieľa sa na národnej, národnostnej i lokálnej identite, má schopnosť humanizovať život a rozvíjať ľudskú tvorivosť. V súčasnosti sa kultúra a kultúrna identita vníma častejšie aj na lokálnej úrovni. Aj preto sú v našom kraji každoročne oceňovaní kultúrnici, ktorí významnou mierou prispievajú nielen k rozvíjaniu kultúry v našom regióne, ale i k uchovávaniu kultúrneho dedičstva národa. Tento týždeň sme sa preto s našimi hosťami porozprávali, ako to s kultúrou v našom kraji vyzerá.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 25 Utorok 4.12.2012

Tentoraz Vám predstavíme čipky jemné ako z pavučinky, oku lahodiace spojenie umenia a športu a orientálnu šou. Paličkovanie je jedno z tradičných remesiel, ktorému sa venuje aj pani Anna Rendeková. Jej nedávna výstava ponúkla návštevníkom nielen pohľad na skvostné výtvory, ale aj menšiu exkurziu do histórie toho tradičného remesla. V reportáži sa dozviete, ako sa u nás čipka vyvíjala, ale aj to, čo všetko sa dá pomocou paličiek a fantázie vytvoriť. Tradície potom vymeníme za ladné pohyby, zvodnosť, vášeň a eleganciu tanečníkov štandardných i latinskoamerických tancov na Laugarício cupe. Na jeho 31. ročníku súťažili o body do svetového rebríčka špičkoví tanečníci nielen od nás, ale aj zo zahraničia. Od súťažného tanca sa pretancujeme až k tancu orientálnemu. Preneste sa s nami do sveta fantázie z rozprávok Tisíc a jednej noci a presvedčte sa, že orientálny tanec nie je len klasické vlnenie bruška krásnych tanečníčok, ale že sa v ňom snúbi aj kopec umenia, exotiky, tajomna i romantiky. A v tomto prípade aj pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 48 Piatok 30.11.2012

Aj v poslednom novembrovom vydaní relácie sme pre Vás pripravili zaujímavé reportáže. V Nimnici sa konalo stretnutie priateľov kultúry, ktoré bolo spojené so slávnostným odovzdávaním cien Múzy nás spájajú. Projekt má za úlohu rozvíjať kultúru v našom regióne. Zúčastnili sme sa aj krajského semináru o spoločenskom protokole. V reportáži zistíte, akú spoločenskú etiketu by ste mali dodržiavať najmä v pracovnom styku. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa uskutočnil 13. ročník prestížneho oceňovania slovenských spisovateľov literatúry faktu pod názvom Ceny Vojtecha Zamarovského. Tento mesiac uplynulo už 20. rokov od tragickej autonehody Alexandra Dubčeka. Jeho priatelia však na jeho osobnosť ani po takej dobe nezabudli a prišli sa o svoje spomienky podeliť do Dubčekovho rodného domu v Uhrovci. Zaslúži si Európska únia Nobelovu cenu za mier? Tak o tom si môžete zapolemizovať pri našej ďalšej reportáži z novembrového kola diskusného podujatia Café Európa. Viete si predstaviť, že by bola tepelná alebo hluková izolácia v stavebníctve vytvorená zo starej autosedačky, či koberca? V Krajnom predstavili unikátny projekt zameraný na ekologické spracovanie textilného odpadu z automobilového priemyslu, ktorý to dokáže! Končíme vizuálne podmanivou prehliadkou pódiových skladieb gymnastiek a tanečníčok, ktoré v rámci Sokolského festivalu divákom predviedli svoj talent v synchrónne nacvičených choreografiách.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 12 Piatok 30.11.2012

6. júla 1886 sa v dedinke Frýdlant na Morave manželom Tomášovi a Františke narodilo siedme dieťa. Dali mu meno Metod a symbolicky tým prednaznačili jeho dráhu. Metod Dominik Trčka svoje štúdium ukončil 17. júla 1910, keď bol v Prahe vysvätený za kňaza. Počiatky jeho kňazského pôsobenia sa spájajú s rozpadom Rakúsko-Uhorska. Už vtedy si mladý kňaz uvedomoval, že ľud, ktorý je nositeľom dávnych tradícií, žije v neuveriteľnej biede a nevedomosti a že kvôli tomu je jeho miesto pri ňom. Vtedy ešte netušil, že práve on sa stane jeho učiteľom, kňazom a mučeníkom...

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 48 Štvrtok 29.11.2012

V našom štúdiu sme tentoraz privítali psychiatrických pacientov Tóna a Ivana spolu s ich falošným terapeutom Radom. Nie, nezbláznili sme sa! Len sme sa spolu s amatérskymi hercami z divadla Normálka trošku pozastavili nad rýchlosťou modernej doby a recesisticky sa porozprávali o ich novej psychiatrickej dráme s názvom Skupinová terapia. O čom vôbec hra je, kde a kedy ju môžete vidieť a čo všetko sa v nej deje, sa dozviete už od samotných hercov.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 47 Piatok 23.11.2012

Začíname v Trenčíne, kam na 2. obchodnú misiu zavítali rakúski podnikatelia spolu s rakúskym veľvyslancom v Slovenskej republike, aby spoločne so zástupcami TSK prebrali ďalšiu spoluprácu slovenských a rakúskych regiónov nielen v oblasti obchodu. Zájdeme aj na trenčianske výstavisko, kde sa uskutočnil 14. ročník výstavy stredných škôl Stredoškolák a 4. ročník veľtrhu pracovných príležitostí a vzdelávania JOB Fórum. Pozrieme si aj nové priestory Verejnej knižnice Michala Rešetku, ktorá od 21. novembra sídli na novej adrese. V Slávnici sa konal už 9. ročník podujatia určeného pre klientov sociálnych zariadení - Trenčiansky Omar. Predstavíme Vám zaujímavý projekt Trenčianskej nadácie s názvom Neobyčajné lavičky pre Trenčín. Ukážeme Vám aj výstavu venovanú Pavlovi Socháňovi, slovenskému dramatikovi, fotografovi a spisovateľovi. Členovia oddielu rýchlostnej kanoistiky Dukly Trenčín sa rozhodli usporiadať Indoor Challenge Day, aby deti motivovali k aktívnemu tráveniu voľného času.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 47 Štvrtok 22.11.2012

Trenčianska nadácia funguje v Trenčíne od roku 2000 s cieľom podporovať ľudské a občianske aktivity v prospech zvýšenia kvality života v trenčianskom regióne, rozvoja demokracie a komunitnej filantropie. Za dvanásť rokov svojej existencie podnikla - i vďaka svojim darcom - veľa prospešných aktivít, ktoré si pripomenieme aj v tomto vydaní relácie. Prajeme Vám príjemné sledovanie.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 24 Utorok 20.11.2012

V 24. vydaní Kaleidoskopu TSK Vám sprostredkujeme trošku filmového adrenalínu, trošku ľudových zvykov z myjavských kopaníc a trošku si i zaspomíname na Karpatsko-dukliansku operáciu. Filmový festival dobrodružných filmov HoryZonty 2012 ponúkol už po siedmy raz všetkým milovníkom hôr a extrémnych športov prehliadku profesionálnych i amatérskych filmov, výstavy fotografií a množstvo ďalších zaujímavých sprievodných podujatí. Čo všetko sa od 15. do 17. novembra na festivale udialo, sme pre Vás zmapovali v prvej reportáži. Od adrenalínu trochu upustíme a zoberieme Vás na Gazdovský večer do Miškech dedinky. Tam sa veru tiež bolo na čo pozerať! Stačilo vytiahnuť len krojované súčiastky z babkinej komody, dobre sa naladiť a nechať sa unášať vlnou miestnych zvykov a tradícií. Ak pri reportáži budete mať chuť zatancovať si čardáš spolu s tanečníkmi, pokojne sa odviažte. Zistili sme pre Vás, ako sa tancuje. V poslednej reportáži sa s nami dostanete na pamätné miesto pod Duklou, kde si každoročne pripomíname 6. október 1944. Deň, kedy po dlhých vojnových rokoch československí vojaci opäť vkročili na rodnú zem. Tohto roku pietnu spomienku sprevádzalo množstvo kvetov, desiatky vencov, ale hlavne vojneské pocty.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40