Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Studňa VYDANIE 12 Piatok 30.11.2012

6. júla 1886 sa v dedinke Frýdlant na Morave manželom Tomášovi a Františke narodilo siedme dieťa. Dali mu meno Metod a symbolicky tým prednaznačili jeho dráhu. Metod Dominik Trčka svoje štúdium ukončil 17. júla 1910, keď bol v Prahe vysvätený za kňaza. Počiatky jeho kňazského pôsobenia sa spájajú s rozpadom Rakúsko-Uhorska. Už vtedy si mladý kňaz uvedomoval, že ľud, ktorý je nositeľom dávnych tradícií, žije v neuveriteľnej biede a nevedomosti a že kvôli tomu je jeho miesto pri ňom. Vtedy ešte netušil, že práve on sa stane jeho učiteľom, kňazom a mučeníkom...

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 48 Štvrtok 29.11.2012

V našom štúdiu sme tentoraz privítali psychiatrických pacientov Tóna a Ivana spolu s ich falošným terapeutom Radom. Nie, nezbláznili sme sa! Len sme sa spolu s amatérskymi hercami z divadla Normálka trošku pozastavili nad rýchlosťou modernej doby a recesisticky sa porozprávali o ich novej psychiatrickej dráme s názvom Skupinová terapia. O čom vôbec hra je, kde a kedy ju môžete vidieť a čo všetko sa v nej deje, sa dozviete už od samotných hercov.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 47 Piatok 23.11.2012

Začíname v Trenčíne, kam na 2. obchodnú misiu zavítali rakúski podnikatelia spolu s rakúskym veľvyslancom v Slovenskej republike, aby spoločne so zástupcami TSK prebrali ďalšiu spoluprácu slovenských a rakúskych regiónov nielen v oblasti obchodu. Zájdeme aj na trenčianske výstavisko, kde sa uskutočnil 14. ročník výstavy stredných škôl Stredoškolák a 4. ročník veľtrhu pracovných príležitostí a vzdelávania JOB Fórum. Pozrieme si aj nové priestory Verejnej knižnice Michala Rešetku, ktorá od 21. novembra sídli na novej adrese. V Slávnici sa konal už 9. ročník podujatia určeného pre klientov sociálnych zariadení - Trenčiansky Omar. Predstavíme Vám zaujímavý projekt Trenčianskej nadácie s názvom Neobyčajné lavičky pre Trenčín. Ukážeme Vám aj výstavu venovanú Pavlovi Socháňovi, slovenskému dramatikovi, fotografovi a spisovateľovi. Členovia oddielu rýchlostnej kanoistiky Dukly Trenčín sa rozhodli usporiadať Indoor Challenge Day, aby deti motivovali k aktívnemu tráveniu voľného času.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 47 Štvrtok 22.11.2012

Trenčianska nadácia funguje v Trenčíne od roku 2000 s cieľom podporovať ľudské a občianske aktivity v prospech zvýšenia kvality života v trenčianskom regióne, rozvoja demokracie a komunitnej filantropie. Za dvanásť rokov svojej existencie podnikla - i vďaka svojim darcom - veľa prospešných aktivít, ktoré si pripomenieme aj v tomto vydaní relácie. Prajeme Vám príjemné sledovanie.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 24 Utorok 20.11.2012

V 24. vydaní Kaleidoskopu TSK Vám sprostredkujeme trošku filmového adrenalínu, trošku ľudových zvykov z myjavských kopaníc a trošku si i zaspomíname na Karpatsko-dukliansku operáciu. Filmový festival dobrodružných filmov HoryZonty 2012 ponúkol už po siedmy raz všetkým milovníkom hôr a extrémnych športov prehliadku profesionálnych i amatérskych filmov, výstavy fotografií a množstvo ďalších zaujímavých sprievodných podujatí. Čo všetko sa od 15. do 17. novembra na festivale udialo, sme pre Vás zmapovali v prvej reportáži. Od adrenalínu trochu upustíme a zoberieme Vás na Gazdovský večer do Miškech dedinky. Tam sa veru tiež bolo na čo pozerať! Stačilo vytiahnuť len krojované súčiastky z babkinej komody, dobre sa naladiť a nechať sa unášať vlnou miestnych zvykov a tradícií. Ak pri reportáži budete mať chuť zatancovať si čardáš spolu s tanečníkmi, pokojne sa odviažte. Zistili sme pre Vás, ako sa tancuje. V poslednej reportáži sa s nami dostanete na pamätné miesto pod Duklou, kde si každoročne pripomíname 6. október 1944. Deň, kedy po dlhých vojnových rokoch československí vojaci opäť vkročili na rodnú zem. Tohto roku pietnu spomienku sprevádzalo množstvo kvetov, desiatky vencov, ale hlavne vojneské pocty.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 46 Piatok 16.11.2012

Tento týždeň sa pozrieme na otvorenie novej cesty medzi Ilavou a Valašskou Belou. Otvárala sa aj nová telocvičňa pre ZŠ a MŠ v Hornej Súči. Na trenčianskom výstavisku sa konal 1. ročník výstavy Slovak Funeral 2012, ktorá predstavila najnovšie pohrebné technológie. 60. výročie svojej existencie oslávila 4. ZŠ v Trenčíne, ktorá si k tomuto okrúhlemu jubileu darovala aj rekonštrukciu jej priestorov. Nezisková organizácia Lepší svet zorganizovala v priestoroch Úradu TSK výstavu umeleckých diel svojich klientov, ktoré tvorili spolu s umelcom Ferom Guldanom. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa konalo podujatie Čaro jesene, na ktorom sa stretli najväčšie talenty umeleckých škôl. Trenčín poctil svojou návštevou aj vynikajúci český jazzman Jiří Stivín, ktorý v synagóge odohral svoj koncert s názvom Sedemdesiatka. Na koniec Vám ponúkame ešte jedno slávnostné otvorenie. Tentoraz novú galériu v Trenčíne, ktorú otvorila vernisáž výstavy Júliusa Brunu pod názvom Okno do môjho sveta.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 46 Štvrtok 15.11.2012

Predmetom našej tohto týždňovej diskusie bolo kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru s názvom Večer hviezd. Každoročne sa na ňom stretávajú najlepší športovci bok po boku s umelcami, aby svojim fanúšikom, ale i širokej verejnosti, ukázali svoje umenie. O tom, čo nás čaká na 10. jubilejnom ročníku, nám do štúdia prišli porozprávať Katarína Hasprová, Milan Gabrhel, Pavol Guga a Jozef Valachovič.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 45 Piatok 9.11.2012

V 45. vydaní sa nakrátko vrátime k Open Days – európskemu týždňu regiónov a miest. Tentoraz bolo podujatie určené pre stredoškolákov, ktorí sa v budove TSK mohli dozvedieť veľa užitočných informácií o Európskej únii. Na 9. ročníku celoslovenskej súťaže v tvorbe internetových stránok ZlatyErb.sk, získala ocenenie aj stránka Trenčianskeho samosprávneho kraja. V priestoroch Fakultnej nemocnice v Trenčíne sa konal 6. ročník Trenčianskeho ošetrovateľského dňa, na ktorom študenti z Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity prezentovali svoje diplomové a bakalárske práce. Aj v Posádkovom klube v Trenčíne sa uskutočnila zaujímavá slovensko-česká konferencia s tematikou vzťahových väzieb v nadväznosti na psychické traumy. Medzinárodná humanitárna organizácia Chance 4 Children rozdala v Detskom mestečku v Zlatovciach kamión s novým detským oblečením a obuvou. Žiaci zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pripravili výstavu s názvom Jesenné variácie, na ktorej prezentovali jesenné zvyky a tradície z nášho regiónu. V bohunickom kaštieli sa konal 1. ročník súťaže Chute a vône Vršatca, v ktorom sa súťažilo v pečení sladkých i slaných pochúťok, ale aj v tom, kto pripravil najlepšiu domácu pálenku.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 23 Utorok 6.11.2012

Reláciu otvárame náhľadom do zákulisia 9. ročníka Miss Trenčín 2012. Dozviete sa, ktoré dievča vyhralo a zároveň najviac zabodovalo u Vás - našich divákov. Taktiež sa budete môcť pokochať módnou prehliadkou, ktorú dievčatá absolvovali v krásnych modeloch, zistiť, ktorý člen poroty najviac zamiešal poradie a taktiež sa dozvedieť, aké prekvapenie pripravil Rytmus pre svoju Daru. Krásne ženy a rýchle autá idú odjakživa ruka v ruke, a tak Vám v druhej reportáži ponúkame pohľad na študentské formuly, ktoré sa vybrali na cestu okolo Slovenska. Zostrojili ich študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Ich technológia obstála v rôznych skúškach, a tak si za ňu v slovenskej Enviro súťaži odniesli 1. miesto v kategórii Envirotechnológia roka. Vďaka dosiahnutému úspechu chceli popularizovať technické vzdelanie medzi stredoškolákmi, a tak zavítali do Dubnice nad Váhom, kde sme sa s nimi porozprávali i my. V poslednej reportáži sa z Trenčína premiestnime o 1200 km ďalej, do Ovruča, malého ukrajinského mestečka blízko bieloruských hraníc. Tam si zaspomíname na slovenských vojakov zo Zaisťovacej divízie, ktorí v rokoch 1941-43 prebehli k partizánom a padli v bojoch proti fašistickým vojskám.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 44 Piatok 2.11.2012

V Trenčíne sa konalo spoločné zasadnutie vlád Českej a Slovenskej republiky pri príležitosti dvadsiateho výročia od vzniku samostatných štátov. Aké výsledky prinieslo, sa dozviete v prvej reportáži. Pozrieme sa aj na predposledné zasadnutie regionálneho parlamentu v tomto roku. Z Trenčína sa prejdeme po zrekonštruovanej ceste do Nového Mesta nad Váhom, kde tento úsek cesty medzi Trenčianskymi Stankovcami a Hôrkou nad Váhom slávnostne otvorili. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne navštívime tri novo nainštalované výstavy, ktoré ponúkajú výber z najnovšej keramickej tvorby Ilju Holešovského, poeticky ladené diela sochárky Gabriely Gáspárovej - Illéšovej a multimediálnu tvorbu profesora Eduarda Ovčáčka. Zavítame aj do Dolnej Súče, dedinky nachádzajúcej sa v oblasti bohatej na kultúrne tradície. Stretli sa v nej najlepšie folklórne súbory zo Slovenska, aby nám na podujatí s názvom Nositelia tradícií 2012 ukázali čo-to z nášho kultúrneho dedičstva. Nakoniec sa vrátime naspäť do Trenčína, konkrétne do Posádkového klubu, kde sa konalo 1. kolo najvyššej slovenskej súťaže v šachu.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40