Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Fórum VYDANIE 44 Štvrtok 1.11.2012

S našimi hosťami zo Strednej odbornej školy podnikania v Trenčíne sme sa porozprávali o všetkom, čo štúdium na tejto škole ponúka a dozvedeli sme sa aj zaujímavé informácie o desiatom Medzinárodnom stretnutí mládeže v nemeckom Schierke.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 43 Piatok 26.10.2012

V prvej reportáži si zaletíme na podujatie Open Days do Bruselu, kam sa vydali aj zástupcovia TSK, aby nazbierali informácie a skúsenosti z oblasti inovácií, energetiky a regionálneho rozvoja od iných európskych regiónov. Zavítame aj na dve jesenné výstavy. Tou prvou je výstava JAHRADA - jablko + hruška + záhrada -, na ktorej nájdete okrem spomínaného ovocia aj výstavu okrasných drevín, ovocných stromov a potrieb pre záhradkárov. Druhou výstavou je Farmársky deň, ktorý sa uskutočnil v rámci Dňa otvorených dverí na SOŠ v Pruskom a návštevníci si na ňom mohli pozrieť výstavu ovocia a zeleniny, módnu prehliadku, súťaž v jesennom aranžovaní i množstvo ďalších aktivít. Zúčastníme sa aj na podujatí Café Európa, kde sa tentoraz diskutovalo o bankovej únii. Výstavu tento mesiac zorganizovala aj amatérska fotoskupina Méta. Nájdete na nej fotografie, ktoré zachytávajú ich najlepšie námety a zábery. Vo Verejnej knižnici Michala Rešetku sa konalo príjemné posedenie so spisovateľkami Martinou Monošovou a Silviou Havelkovou, ktoré z kabelky vytiahli svoje príbehy a predstavili ich svojim fanúšičkám. Záverom sme pre Vás pripravili jesennú turistiku v podobe Hviezdicového výstupu na Inovec.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 11 Piatok 26.10.2012

Trenčín koncom septembra ožil mladosťou, šikovnosťou a krásou. Začala sa v ňom totiž písať nová tradícia v podobe celoslovenského festivalu mažoretkových skupín - Trenčianska palička. Festival prebiehal podľa platných pravidiel súťažného poriadku mažoretkového športu, a tak museli mažoretky vydať zo seba to najlepšie, ak chceli poraziť silné konkurentky. Pódiové choreografie vo veľkých formáciách Baton a Pom - Pom’s, nápadité kostýmy, hudobné vystúpenia i výnimočné prostredie trenčianskeho podhradia pritiahli na festival veľa zvedavých návštevníkov. Jeho atmosféru si môžete teraz vychutnať i vy.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 43 Štvrtok 25.10.2012

Starnutie je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa nedá zastaviť. Demografi a vedci v poslednom čase však bijú na poplach, pretože populácia okolo nás starne, a tak sa problematika života a postavenia seniorov v spoločnosti čoraz viac dostáva do popredia. A keďže október je označovaný za mesiac úcty k starším, toto vydanie Fóra TSK sme venovali práve jeseni života a problémom, ktorým musia ľudia s pribúdajúcimi rokmi v našej spoločnosti čeliť.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 22 Utorok 23.10.2012

Móda, robotika a unikátne dielo z medovníka - to Vám ponúka toto vydanie relácie Kaleidoskop TSK. Trenčianske Teplice sa rozhodli rozvinúť svoj bohatý kultúrny život o ďalšie podujatie, a tak sme boli svedkami 1. ročníka Módnej šou. So svojimi módnymi kreáciami sa predstavili návrhárky Jana Illo, Jana Jurčenko a Milka Harmathová, ale i viacerí regionálni tvorcovia. Z módnej párty sme síce odišli, ale hneď sme sa ocitli na ďalšej. Ale pozor, táto je nezvyčajná. Zábavná síce je, ale naviac je i poučná. Reč je o Párty robotov, ktorá sa konala vo hvezdárni v Partizánskom. Nenechal si ju ujsť ani prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Ako sa roboti zabávali, ale hlavne koho zabávali, sa dozviete v druhej reportáži. A ak náhodou aj radi pečiete, neohrdnite poslednou reportážou. Ukážeme Vám medovnikárske dielo pani Márie Murárikovej, s ktorým tento rok zvíťazila na svetovej kuchárskej olympiáde v Nemecku v kategórii cukrárska artistika.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 42 Piatok 19.10.2012

Začíname nahliadnutím do sveta pokročilých technológií prostredníctvom reportáže z 18. ročníka ELO SYSu - medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, elektroniky, energetiky a telekomunikácií. Potom chvíľu pobudneme aj v zdravotníctve. Zájdeme na 40. celoslovenskú konferenciu sekcie sociálnych sestier a pracovníkov, a potom Vám predstavíme najmodernejšie nefrodialyzačné centrum na Slovensku, ktoré slávnostne otvorili v Trenčíne. Okrem zdravia a technológií sme tento týždeň nezabudli ani na kultúru. V Uhrovci sme sa zúčastnili na 20. stretnutí uhrovských rodákov a jubilantov a spolu s nimi sme si pripomenuli významné osobnosti, ktoré z tejto obce pochádzajú. V obci Svinná sme boli svedkami krstu knihy pre deti. Jej autorka - Eva Tunegová - sa ju rozhodla uviesť do života presne tam, kde sa naučila písať. Pocestovali sme si trošku aj v čase. Nie však doslovne, ale prostredníctvom výstavy Cesta časom, ktorá sa koná v trenčianskom Župnom dome a prezentuje nové archeologické nálezy v regióne stredného Považia. Tento týždeň končíme v Prievidzi na literárno-výtvarnej súťaži určenej pre amatérskych spisovateľov, ktorá bola spojená s výstavou obrazov Daniela Heviera.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 42 Štvrtok 18.10.2012

Tentoraz Vám ponúkame veľmi zaujímavú tému, pri ktorej si určite nájdu svoje nielen dámy, ale i páni. S našimi hosťami sme sa rozprávali o móde, ženskej kráse, zmyselnosti a šarme. Jednoducho o všetkom, s čím je spojená súťaž MISS TRENČÍN 2012. Pikošky zo zákulisia príprav ďalšieho ročníka súťaže nám prišli prezradiť riaditeľka súťaže Eugénia Bačová, úspešná módna návrhárka Veronika Kostková a skalný moderátor súťaže Peter Pinďo Lengyel. Všetky finalistky súťaže nájdete aj v upútavke na našom webe alebo na facebookovej stránke.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 41 Piatok 12.10.2012

V úvode relácie sa pozrieme, ako si Trenčianska univerzita pripomenula 15. výročie svojho vzniku. Potom zamierime do Prievidze, kde sa konal Slovenský deň nepočujúcich, najväčšie podujatie pre nepočujúcich na Slovensku, cieľom ktorého bolo upozorniť verejnosť na to, že aj nepočujúci sú súčasťou spoločnosti. Zastavíme sa aj v Trenčianskej Turnej, kde sa jednak pozrieme, ako sa jej obyvatelia plodmi lesov, záhrad a lúk poďakovali za úrodu a vychutnáme si aj výstavu vtáctva Ornita 2012, na ktorej sa nachádza takmer tisícka exotických vtákov rôznych veľkostí a farieb. V Dubnici nad Váhom navštívime tretí ročník krajskej prehliadky seniorských speváckych súborov, na ktorom sa zúčastnilo rekordných 18 súborov a v Trenčíne si v Katovom dome vychutnáme výstavu Plastiky a reliéfy od Jána Patku. Záver patrí športu. Športový oddiel rýchlostnej kanoistiky v Trenčíne nám predstavil projekt, ktorý sa rozhodol zamerať na všeobecnú kondičnú prípravu detí. Spolu s olympionikmi ho v uplynulom týždni predstavil na viacerých základných školách v Trenčíne.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 21 Utorok 9.10.2012

S našou kamerou sa dostanete na zaujímavé podujatia, na ktorých sa najskôr do sýtosti najete, potom si zalietate v oblakoch a nakoniec pristanete nohami pevne na zemi, aby ste si vychutnali silácky boj o Meč Matúša Čáka. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že je potrebné podporovať slovenských poľnohospodárov a ich výrobky, a tak už po druhý raz zorganizovali farmársky festival MňamFest, na ktorom sa naši poľnohospodári prezentovali tým najlepším, čo počas roka vyprodukovali. Letisko v Slávnici sa stalo priekopníkom v organizovaní leteckých majstrovstiev nielen na Slovensku, ale i vo svete a my sme s našou kamerou boli pri tom. Viac ako 65 akrobatických pilotov z 13. krajín sveta sa zišlo na 15. Majstrovstvách sveta v leteckej akrobacii vetroňov v kategórii Unlimited a 3. Majstrovstvách sveta v kategórii Advanced. A aby toho nebolo málo, hneď potom sa v Slávnici konali aj 18. Majstrovstvá Európy v leteckej akrobacii motorových lietadiel. Na Ostrove v Zamarovciach sa pre zmenu stretli silní muži zo strednej Európy, aby v náročných disciplínach súťažili o Meč Matúša Čáka. Ten si mohol odniesť len najlepší z najsilnejších. No nenechajte sa zmiasť. V pretekoch na víťazstvo nestačila len sila, ale i technika. Kto sa nakoniec tešil z víťazstva sa už dozviete v našej záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 40 Piatok 5.10.2012

Úvod relácie je tento týždeň venovaný klientom sociálnych zariadení z Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorí sa v Trenčíne už po druhýkrát stretli na im venovanom podujatí, aby predviedli svoje výrobky, básničky, spev i výrečnosť. V Novom Meste nad Váhom sa pre zmenu konal benefičný koncert Dúha v srdci, ktorý bol určený deťom so zdravotným a mentálnym postihnutím. V Hornej Strede slávnostne odhalili pamätník Jozefovi Marekovi - zverolekárovi, vedcovi i novátorovi, ktorý zaviedol moderné vyšetrovanie dobytka. Združenie informačných a poradenských centier pre mladých oslavovalo v Prievidzi 20. výročie. Rekonštrukcie prípadov, ktoré musia policajti riešiť v praxi, prišli deťom na Ostrov predviesť príslušníci policajného zboru. V Mestskej veži v Trenčíne sa koná výstava Súhry, ktorá návštevníkom ponúka výber z tvorby učiteľov a žiakov z oblasti priemyselného dizajnu. 1. ročník podujatia Trenčianska palička ovládol ulice Trenčína a zaplnil ho mladosťou, krásou a množstvom šikovných mažoretiek. V závere sa dozviete, že aj vďaka tenisu sa možno dožiť 90. rokov. Recept na dlhovekosť Vám prezradí najstarší tenisový hráč na Slovensku.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40