Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 46 Piatok 16.11.2012

Tento týždeň sa pozrieme na otvorenie novej cesty medzi Ilavou a Valašskou Belou. Otvárala sa aj nová telocvičňa pre ZŠ a MŠ v Hornej Súči. Na trenčianskom výstavisku sa konal 1. ročník výstavy Slovak Funeral 2012, ktorá predstavila najnovšie pohrebné technológie. 60. výročie svojej existencie oslávila 4. ZŠ v Trenčíne, ktorá si k tomuto okrúhlemu jubileu darovala aj rekonštrukciu jej priestorov. Nezisková organizácia Lepší svet zorganizovala v priestoroch Úradu TSK výstavu umeleckých diel svojich klientov, ktoré tvorili spolu s umelcom Ferom Guldanom. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa konalo podujatie Čaro jesene, na ktorom sa stretli najväčšie talenty umeleckých škôl. Trenčín poctil svojou návštevou aj vynikajúci český jazzman Jiří Stivín, ktorý v synagóge odohral svoj koncert s názvom Sedemdesiatka. Na koniec Vám ponúkame ešte jedno slávnostné otvorenie. Tentoraz novú galériu v Trenčíne, ktorú otvorila vernisáž výstavy Júliusa Brunu pod názvom Okno do môjho sveta.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 46 Štvrtok 15.11.2012

Predmetom našej tohto týždňovej diskusie bolo kultúrno-športové podujatie dobročinného charakteru s názvom Večer hviezd. Každoročne sa na ňom stretávajú najlepší športovci bok po boku s umelcami, aby svojim fanúšikom, ale i širokej verejnosti, ukázali svoje umenie. O tom, čo nás čaká na 10. jubilejnom ročníku, nám do štúdia prišli porozprávať Katarína Hasprová, Milan Gabrhel, Pavol Guga a Jozef Valachovič.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 45 Piatok 9.11.2012

V 45. vydaní sa nakrátko vrátime k Open Days – európskemu týždňu regiónov a miest. Tentoraz bolo podujatie určené pre stredoškolákov, ktorí sa v budove TSK mohli dozvedieť veľa užitočných informácií o Európskej únii. Na 9. ročníku celoslovenskej súťaže v tvorbe internetových stránok ZlatyErb.sk, získala ocenenie aj stránka Trenčianskeho samosprávneho kraja. V priestoroch Fakultnej nemocnice v Trenčíne sa konal 6. ročník Trenčianskeho ošetrovateľského dňa, na ktorom študenti z Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity prezentovali svoje diplomové a bakalárske práce. Aj v Posádkovom klube v Trenčíne sa uskutočnila zaujímavá slovensko-česká konferencia s tematikou vzťahových väzieb v nadväznosti na psychické traumy. Medzinárodná humanitárna organizácia Chance 4 Children rozdala v Detskom mestečku v Zlatovciach kamión s novým detským oblečením a obuvou. Žiaci zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pripravili výstavu s názvom Jesenné variácie, na ktorej prezentovali jesenné zvyky a tradície z nášho regiónu. V bohunickom kaštieli sa konal 1. ročník súťaže Chute a vône Vršatca, v ktorom sa súťažilo v pečení sladkých i slaných pochúťok, ale aj v tom, kto pripravil najlepšiu domácu pálenku.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 23 Utorok 6.11.2012

Reláciu otvárame náhľadom do zákulisia 9. ročníka Miss Trenčín 2012. Dozviete sa, ktoré dievča vyhralo a zároveň najviac zabodovalo u Vás - našich divákov. Taktiež sa budete môcť pokochať módnou prehliadkou, ktorú dievčatá absolvovali v krásnych modeloch, zistiť, ktorý člen poroty najviac zamiešal poradie a taktiež sa dozvedieť, aké prekvapenie pripravil Rytmus pre svoju Daru. Krásne ženy a rýchle autá idú odjakživa ruka v ruke, a tak Vám v druhej reportáži ponúkame pohľad na študentské formuly, ktoré sa vybrali na cestu okolo Slovenska. Zostrojili ich študenti Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Ich technológia obstála v rôznych skúškach, a tak si za ňu v slovenskej Enviro súťaži odniesli 1. miesto v kategórii Envirotechnológia roka. Vďaka dosiahnutému úspechu chceli popularizovať technické vzdelanie medzi stredoškolákmi, a tak zavítali do Dubnice nad Váhom, kde sme sa s nimi porozprávali i my. V poslednej reportáži sa z Trenčína premiestnime o 1200 km ďalej, do Ovruča, malého ukrajinského mestečka blízko bieloruských hraníc. Tam si zaspomíname na slovenských vojakov zo Zaisťovacej divízie, ktorí v rokoch 1941-43 prebehli k partizánom a padli v bojoch proti fašistickým vojskám.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 44 Piatok 2.11.2012

V Trenčíne sa konalo spoločné zasadnutie vlád Českej a Slovenskej republiky pri príležitosti dvadsiateho výročia od vzniku samostatných štátov. Aké výsledky prinieslo, sa dozviete v prvej reportáži. Pozrieme sa aj na predposledné zasadnutie regionálneho parlamentu v tomto roku. Z Trenčína sa prejdeme po zrekonštruovanej ceste do Nového Mesta nad Váhom, kde tento úsek cesty medzi Trenčianskymi Stankovcami a Hôrkou nad Váhom slávnostne otvorili. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne navštívime tri novo nainštalované výstavy, ktoré ponúkajú výber z najnovšej keramickej tvorby Ilju Holešovského, poeticky ladené diela sochárky Gabriely Gáspárovej - Illéšovej a multimediálnu tvorbu profesora Eduarda Ovčáčka. Zavítame aj do Dolnej Súče, dedinky nachádzajúcej sa v oblasti bohatej na kultúrne tradície. Stretli sa v nej najlepšie folklórne súbory zo Slovenska, aby nám na podujatí s názvom Nositelia tradícií 2012 ukázali čo-to z nášho kultúrneho dedičstva. Nakoniec sa vrátime naspäť do Trenčína, konkrétne do Posádkového klubu, kde sa konalo 1. kolo najvyššej slovenskej súťaže v šachu.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 44 Štvrtok 1.11.2012

S našimi hosťami zo Strednej odbornej školy podnikania v Trenčíne sme sa porozprávali o všetkom, čo štúdium na tejto škole ponúka a dozvedeli sme sa aj zaujímavé informácie o desiatom Medzinárodnom stretnutí mládeže v nemeckom Schierke.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 43 Piatok 26.10.2012

V prvej reportáži si zaletíme na podujatie Open Days do Bruselu, kam sa vydali aj zástupcovia TSK, aby nazbierali informácie a skúsenosti z oblasti inovácií, energetiky a regionálneho rozvoja od iných európskych regiónov. Zavítame aj na dve jesenné výstavy. Tou prvou je výstava JAHRADA - jablko + hruška + záhrada -, na ktorej nájdete okrem spomínaného ovocia aj výstavu okrasných drevín, ovocných stromov a potrieb pre záhradkárov. Druhou výstavou je Farmársky deň, ktorý sa uskutočnil v rámci Dňa otvorených dverí na SOŠ v Pruskom a návštevníci si na ňom mohli pozrieť výstavu ovocia a zeleniny, módnu prehliadku, súťaž v jesennom aranžovaní i množstvo ďalších aktivít. Zúčastníme sa aj na podujatí Café Európa, kde sa tentoraz diskutovalo o bankovej únii. Výstavu tento mesiac zorganizovala aj amatérska fotoskupina Méta. Nájdete na nej fotografie, ktoré zachytávajú ich najlepšie námety a zábery. Vo Verejnej knižnici Michala Rešetku sa konalo príjemné posedenie so spisovateľkami Martinou Monošovou a Silviou Havelkovou, ktoré z kabelky vytiahli svoje príbehy a predstavili ich svojim fanúšičkám. Záverom sme pre Vás pripravili jesennú turistiku v podobe Hviezdicového výstupu na Inovec.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 11 Piatok 26.10.2012

Trenčín koncom septembra ožil mladosťou, šikovnosťou a krásou. Začala sa v ňom totiž písať nová tradícia v podobe celoslovenského festivalu mažoretkových skupín - Trenčianska palička. Festival prebiehal podľa platných pravidiel súťažného poriadku mažoretkového športu, a tak museli mažoretky vydať zo seba to najlepšie, ak chceli poraziť silné konkurentky. Pódiové choreografie vo veľkých formáciách Baton a Pom - Pom’s, nápadité kostýmy, hudobné vystúpenia i výnimočné prostredie trenčianskeho podhradia pritiahli na festival veľa zvedavých návštevníkov. Jeho atmosféru si môžete teraz vychutnať i vy.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 43 Štvrtok 25.10.2012

Starnutie je prirodzený fyziologický proces, ktorý sa nedá zastaviť. Demografi a vedci v poslednom čase však bijú na poplach, pretože populácia okolo nás starne, a tak sa problematika života a postavenia seniorov v spoločnosti čoraz viac dostáva do popredia. A keďže október je označovaný za mesiac úcty k starším, toto vydanie Fóra TSK sme venovali práve jeseni života a problémom, ktorým musia ľudia s pribúdajúcimi rokmi v našej spoločnosti čeliť.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 22 Utorok 23.10.2012

Móda, robotika a unikátne dielo z medovníka - to Vám ponúka toto vydanie relácie Kaleidoskop TSK. Trenčianske Teplice sa rozhodli rozvinúť svoj bohatý kultúrny život o ďalšie podujatie, a tak sme boli svedkami 1. ročníka Módnej šou. So svojimi módnymi kreáciami sa predstavili návrhárky Jana Illo, Jana Jurčenko a Milka Harmathová, ale i viacerí regionálni tvorcovia. Z módnej párty sme síce odišli, ale hneď sme sa ocitli na ďalšej. Ale pozor, táto je nezvyčajná. Zábavná síce je, ale naviac je i poučná. Reč je o Párty robotov, ktorá sa konala vo hvezdárni v Partizánskom. Nenechal si ju ujsť ani prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Ako sa roboti zabávali, ale hlavne koho zabávali, sa dozviete v druhej reportáži. A ak náhodou aj radi pečiete, neohrdnite poslednou reportážou. Ukážeme Vám medovnikárske dielo pani Márie Murárikovej, s ktorým tento rok zvíťazila na svetovej kuchárskej olympiáde v Nemecku v kategórii cukrárska artistika.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40