Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 42 Piatok 19.10.2012

Začíname nahliadnutím do sveta pokročilých technológií prostredníctvom reportáže z 18. ročníka ELO SYSu - medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, elektroniky, energetiky a telekomunikácií. Potom chvíľu pobudneme aj v zdravotníctve. Zájdeme na 40. celoslovenskú konferenciu sekcie sociálnych sestier a pracovníkov, a potom Vám predstavíme najmodernejšie nefrodialyzačné centrum na Slovensku, ktoré slávnostne otvorili v Trenčíne. Okrem zdravia a technológií sme tento týždeň nezabudli ani na kultúru. V Uhrovci sme sa zúčastnili na 20. stretnutí uhrovských rodákov a jubilantov a spolu s nimi sme si pripomenuli významné osobnosti, ktoré z tejto obce pochádzajú. V obci Svinná sme boli svedkami krstu knihy pre deti. Jej autorka - Eva Tunegová - sa ju rozhodla uviesť do života presne tam, kde sa naučila písať. Pocestovali sme si trošku aj v čase. Nie však doslovne, ale prostredníctvom výstavy Cesta časom, ktorá sa koná v trenčianskom Župnom dome a prezentuje nové archeologické nálezy v regióne stredného Považia. Tento týždeň končíme v Prievidzi na literárno-výtvarnej súťaži určenej pre amatérskych spisovateľov, ktorá bola spojená s výstavou obrazov Daniela Heviera.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 42 Štvrtok 18.10.2012

Tentoraz Vám ponúkame veľmi zaujímavú tému, pri ktorej si určite nájdu svoje nielen dámy, ale i páni. S našimi hosťami sme sa rozprávali o móde, ženskej kráse, zmyselnosti a šarme. Jednoducho o všetkom, s čím je spojená súťaž MISS TRENČÍN 2012. Pikošky zo zákulisia príprav ďalšieho ročníka súťaže nám prišli prezradiť riaditeľka súťaže Eugénia Bačová, úspešná módna návrhárka Veronika Kostková a skalný moderátor súťaže Peter Pinďo Lengyel. Všetky finalistky súťaže nájdete aj v upútavke na našom webe alebo na facebookovej stránke.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 41 Piatok 12.10.2012

V úvode relácie sa pozrieme, ako si Trenčianska univerzita pripomenula 15. výročie svojho vzniku. Potom zamierime do Prievidze, kde sa konal Slovenský deň nepočujúcich, najväčšie podujatie pre nepočujúcich na Slovensku, cieľom ktorého bolo upozorniť verejnosť na to, že aj nepočujúci sú súčasťou spoločnosti. Zastavíme sa aj v Trenčianskej Turnej, kde sa jednak pozrieme, ako sa jej obyvatelia plodmi lesov, záhrad a lúk poďakovali za úrodu a vychutnáme si aj výstavu vtáctva Ornita 2012, na ktorej sa nachádza takmer tisícka exotických vtákov rôznych veľkostí a farieb. V Dubnici nad Váhom navštívime tretí ročník krajskej prehliadky seniorských speváckych súborov, na ktorom sa zúčastnilo rekordných 18 súborov a v Trenčíne si v Katovom dome vychutnáme výstavu Plastiky a reliéfy od Jána Patku. Záver patrí športu. Športový oddiel rýchlostnej kanoistiky v Trenčíne nám predstavil projekt, ktorý sa rozhodol zamerať na všeobecnú kondičnú prípravu detí. Spolu s olympionikmi ho v uplynulom týždni predstavil na viacerých základných školách v Trenčíne.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 21 Utorok 9.10.2012

S našou kamerou sa dostanete na zaujímavé podujatia, na ktorých sa najskôr do sýtosti najete, potom si zalietate v oblakoch a nakoniec pristanete nohami pevne na zemi, aby ste si vychutnali silácky boj o Meč Matúša Čáka. V Bánovciach nad Bebravou sa rozhodli, že je potrebné podporovať slovenských poľnohospodárov a ich výrobky, a tak už po druhý raz zorganizovali farmársky festival MňamFest, na ktorom sa naši poľnohospodári prezentovali tým najlepším, čo počas roka vyprodukovali. Letisko v Slávnici sa stalo priekopníkom v organizovaní leteckých majstrovstiev nielen na Slovensku, ale i vo svete a my sme s našou kamerou boli pri tom. Viac ako 65 akrobatických pilotov z 13. krajín sveta sa zišlo na 15. Majstrovstvách sveta v leteckej akrobacii vetroňov v kategórii Unlimited a 3. Majstrovstvách sveta v kategórii Advanced. A aby toho nebolo málo, hneď potom sa v Slávnici konali aj 18. Majstrovstvá Európy v leteckej akrobacii motorových lietadiel. Na Ostrove v Zamarovciach sa pre zmenu stretli silní muži zo strednej Európy, aby v náročných disciplínach súťažili o Meč Matúša Čáka. Ten si mohol odniesť len najlepší z najsilnejších. No nenechajte sa zmiasť. V pretekoch na víťazstvo nestačila len sila, ale i technika. Kto sa nakoniec tešil z víťazstva sa už dozviete v našej záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 40 Piatok 5.10.2012

Úvod relácie je tento týždeň venovaný klientom sociálnych zariadení z Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorí sa v Trenčíne už po druhýkrát stretli na im venovanom podujatí, aby predviedli svoje výrobky, básničky, spev i výrečnosť. V Novom Meste nad Váhom sa pre zmenu konal benefičný koncert Dúha v srdci, ktorý bol určený deťom so zdravotným a mentálnym postihnutím. V Hornej Strede slávnostne odhalili pamätník Jozefovi Marekovi - zverolekárovi, vedcovi i novátorovi, ktorý zaviedol moderné vyšetrovanie dobytka. Združenie informačných a poradenských centier pre mladých oslavovalo v Prievidzi 20. výročie. Rekonštrukcie prípadov, ktoré musia policajti riešiť v praxi, prišli deťom na Ostrov predviesť príslušníci policajného zboru. V Mestskej veži v Trenčíne sa koná výstava Súhry, ktorá návštevníkom ponúka výber z tvorby učiteľov a žiakov z oblasti priemyselného dizajnu. 1. ročník podujatia Trenčianska palička ovládol ulice Trenčína a zaplnil ho mladosťou, krásou a množstvom šikovných mažoretiek. V závere sa dozviete, že aj vďaka tenisu sa možno dožiť 90. rokov. Recept na dlhovekosť Vám prezradí najstarší tenisový hráč na Slovensku.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 40 Štvrtok 4.10.2012

Myjavský región opäť ožije folklórom! O tom, že tomu tak skutočne je, sa môžete presvedčiť v nasledovných minútach, v ktorých Vám predstavíme zaujímavé folklórne podujatie Seniori seniorom, ktoré sa bude konať 13. októbra na Myjave.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 39 Piatok 28.9.2012

Pohľadom do slnečného Chorvátska otvárame ďalšie vydanie relácie. Do jeho regiónu Istria zavítala delegácia z Trenčianskeho samosprávneho kraja, aby upevnila ďalšiu spoluprácu a vymenila si skúsenosti vo viacerých oblastiach. Za hranicami zostaneme aj v druhej reportáži, tentoraz u našich českých susedov. Na hraničnom prechode Velká nad Veličkou - Vrbovce sa konala benefičná akcia s názvom Rallye Dakar pre detské domovy. Po tejto adrenalínovej jazde trošku spomalíme a na upokojenie Vám naservírujeme sladkú reportáž z Trenčianskej Teplej, kde sa konali oslavy pri príležitosti 111. výročia založenia cukrovarníctva v tejto obci. Pozrieme sa aj, ako kedysi vyzerali Trenčianske Teplice prostredníctvom výstavy zorganizovanej v rámci podujatia Dni Teplíc a prenesieme sa na ďalšiu oslavu, konkrétne do Nemšovej. Tam si 770. výročie od prvej písomnej zmienky pripomenuli deti branno-náučným dňom. Veľa zaujímavých informácií sa opäť dozviete aj z vedeckého zákulisia. V rámci podujatia Café Európa si môžete s klimatológmi zapolemizovať, ako je to s globálnym otepľovaním. Záverom si môžete vychutnať príjemné jazzové melódie, ktoré sa rozliehali Trenčínom pri príležitosti 19. ročníka festivalu Jazz pod hradom.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 39 Štvrtok 27.9.2012

Študenti, pozor! Rozmýšľate o štúdiu v zahraničí, alebo sa chystáte na výmenný študijný pobyt? Túžite po exotike, zážitkoch a spoznávaní kultúr mimo Európy? V tom prípade si nenechajte ujsť toto vydanie diskusnej relácie, v ktorej sme sa o výmenných študijných pobytoch porozprávali nielen s ich organizátorom, ale aj so študentmi, ktorí ich absolvovali. Ak o pobyte v zahraničí nie ste pevne rozhodnutí, alebo máte len nezodpovedané otázky veríme, že v našej relácii na ne nájdete odpovede.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 20 Utorok 25.9.2012

Obsah tejto relácie tvoria tri zaujímavé reportáže, vďaka ktorým sa môžete zahĺbiť do operných melódií, oprášiť si vedomosti zo slovanských dejín i objaviť niekdajšie zvyky a tradície spojené s ovocinárstvom v našom regióne. Kultúrny zážitok si určite aj sprostredkovane odnesiete z reportáže, ktorú sme pre Vás natočili z benefičného Mariánskeho koncertu, ktorý sa konal na podporu rozvoja pútnického miesta - Skalky. V súvislosti s blížiacim sa 1150. výročím príchodu sv. Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy bola otvorená výstava Misia. V reportáži si určite osviežite vedomosti o týchto dvoch solúnskych bratoch, a taktiež sa pokocháte dielami 15. neprofesionálnych výtvarníkov. Záverom sme pre Vás pripravili koštovku výrobkov zo sliviek. Ponúkame Vám exkurz do ovocinárstva na myjavských kopaniciach a oku lahodiace dobroty ako lekvár, slivovica, či slivkové gule. Výklad je doplnený aj o zopár receptov, tak sa pokojne nechajte inšpirovať a niečo z toho vyskúšajte. Dobrú chuť a príjemné sledovanie!

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 38 Piatok 21.9.2012

V 38. vydaní relácie Vám prinášame sedem reportáží, vďaka ktorým sa dozviete, čo zaujímavé sa v uplynulý týždeň udialo v našom kraji. Obec Častkovce oslavovala 620. výročie od svojho založenia, ku ktorému jej prišlo pogratulovať veľa hostí. Spolu s nami navštívite 2. ročník výstavy NATO Demonstration and Trials, ktorá bola zameraná na oblasť zneškodňovania nevybuchnutej munície. Činnosť organizácie NATO Vám bližšie priblíži aj výstava Slováci v misii OSN na Cypre a v operácii NATO v Afganistane. Pozrieme sa aj na to, ako stredoškoláci z nášho kraja cvičili v duchu gréckej kalokagatie v Lesoparku Brezina. Aké kultúrne dedičstvo ukrýva náš kraj, zistíte z cyklu výstav a prezentácií z Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Ak radi zútulňujete svoje príbytky, inšpiratívna pre Vás určite bude aj výstava Dizajn nábytku a interiéru, ktorá sa koná v Galérii Miloša Alexandra Bazovského. Umeleckou bodkou za týmto vydaním relácie je poeticko-hudobné popoludnie s názvom Obrázky z Nepálu, ktoré sa konalo vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40