Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Fórum VYDANIE 40 Štvrtok 4.10.2012

Myjavský región opäť ožije folklórom! O tom, že tomu tak skutočne je, sa môžete presvedčiť v nasledovných minútach, v ktorých Vám predstavíme zaujímavé folklórne podujatie Seniori seniorom, ktoré sa bude konať 13. októbra na Myjave.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 39 Piatok 28.9.2012

Pohľadom do slnečného Chorvátska otvárame ďalšie vydanie relácie. Do jeho regiónu Istria zavítala delegácia z Trenčianskeho samosprávneho kraja, aby upevnila ďalšiu spoluprácu a vymenila si skúsenosti vo viacerých oblastiach. Za hranicami zostaneme aj v druhej reportáži, tentoraz u našich českých susedov. Na hraničnom prechode Velká nad Veličkou - Vrbovce sa konala benefičná akcia s názvom Rallye Dakar pre detské domovy. Po tejto adrenalínovej jazde trošku spomalíme a na upokojenie Vám naservírujeme sladkú reportáž z Trenčianskej Teplej, kde sa konali oslavy pri príležitosti 111. výročia založenia cukrovarníctva v tejto obci. Pozrieme sa aj, ako kedysi vyzerali Trenčianske Teplice prostredníctvom výstavy zorganizovanej v rámci podujatia Dni Teplíc a prenesieme sa na ďalšiu oslavu, konkrétne do Nemšovej. Tam si 770. výročie od prvej písomnej zmienky pripomenuli deti branno-náučným dňom. Veľa zaujímavých informácií sa opäť dozviete aj z vedeckého zákulisia. V rámci podujatia Café Európa si môžete s klimatológmi zapolemizovať, ako je to s globálnym otepľovaním. Záverom si môžete vychutnať príjemné jazzové melódie, ktoré sa rozliehali Trenčínom pri príležitosti 19. ročníka festivalu Jazz pod hradom.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 39 Štvrtok 27.9.2012

Študenti, pozor! Rozmýšľate o štúdiu v zahraničí, alebo sa chystáte na výmenný študijný pobyt? Túžite po exotike, zážitkoch a spoznávaní kultúr mimo Európy? V tom prípade si nenechajte ujsť toto vydanie diskusnej relácie, v ktorej sme sa o výmenných študijných pobytoch porozprávali nielen s ich organizátorom, ale aj so študentmi, ktorí ich absolvovali. Ak o pobyte v zahraničí nie ste pevne rozhodnutí, alebo máte len nezodpovedané otázky veríme, že v našej relácii na ne nájdete odpovede.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 20 Utorok 25.9.2012

Obsah tejto relácie tvoria tri zaujímavé reportáže, vďaka ktorým sa môžete zahĺbiť do operných melódií, oprášiť si vedomosti zo slovanských dejín i objaviť niekdajšie zvyky a tradície spojené s ovocinárstvom v našom regióne. Kultúrny zážitok si určite aj sprostredkovane odnesiete z reportáže, ktorú sme pre Vás natočili z benefičného Mariánskeho koncertu, ktorý sa konal na podporu rozvoja pútnického miesta - Skalky. V súvislosti s blížiacim sa 1150. výročím príchodu sv. Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy bola otvorená výstava Misia. V reportáži si určite osviežite vedomosti o týchto dvoch solúnskych bratoch, a taktiež sa pokocháte dielami 15. neprofesionálnych výtvarníkov. Záverom sme pre Vás pripravili koštovku výrobkov zo sliviek. Ponúkame Vám exkurz do ovocinárstva na myjavských kopaniciach a oku lahodiace dobroty ako lekvár, slivovica, či slivkové gule. Výklad je doplnený aj o zopár receptov, tak sa pokojne nechajte inšpirovať a niečo z toho vyskúšajte. Dobrú chuť a príjemné sledovanie!

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 38 Piatok 21.9.2012

V 38. vydaní relácie Vám prinášame sedem reportáží, vďaka ktorým sa dozviete, čo zaujímavé sa v uplynulý týždeň udialo v našom kraji. Obec Častkovce oslavovala 620. výročie od svojho založenia, ku ktorému jej prišlo pogratulovať veľa hostí. Spolu s nami navštívite 2. ročník výstavy NATO Demonstration and Trials, ktorá bola zameraná na oblasť zneškodňovania nevybuchnutej munície. Činnosť organizácie NATO Vám bližšie priblíži aj výstava Slováci v misii OSN na Cypre a v operácii NATO v Afganistane. Pozrieme sa aj na to, ako stredoškoláci z nášho kraja cvičili v duchu gréckej kalokagatie v Lesoparku Brezina. Aké kultúrne dedičstvo ukrýva náš kraj, zistíte z cyklu výstav a prezentácií z Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Ak radi zútulňujete svoje príbytky, inšpiratívna pre Vás určite bude aj výstava Dizajn nábytku a interiéru, ktorá sa koná v Galérii Miloša Alexandra Bazovského. Umeleckou bodkou za týmto vydaním relácie je poeticko-hudobné popoludnie s názvom Obrázky z Nepálu, ktoré sa konalo vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne.

relácia náhľad
Studňa VYDANIE 10 Piatok 21.9.2012

V septembri sa na letisku v Slávnici konal 18. ročník Majstrovstiev Európy v leteckej akrobacii v najvyššej kategórii Unlimited. Zišlo sa na ňom 34 leteckých profesionálov z 12. krajín, aby divákom i rozhodcom predviedli, ako vyzerá vyššia pilotáž. Pravidlá boli zdanlivo jednoduché: pilot musel rozhodcom v takzvanom boxe o hrane jedného kilometra predviesť, čo s lietadlom dokáže. Každá disciplína sa však skladala z množstva figúr a prvkov, preto v priebehu piatich minút dokázal pilot na oblohe vyčarovať aj osemdesiat výkrutov, stúpaní, klesaní... Ak ste zvedaví, ako to v Slávnici prebiehalo, nenechajte si ujsť vydanie tejto Studne.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 38 Štvrtok 20.9.2012

Témou tohto vydania diskusného Fóra TSK je 15. výročie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. O jej histórii, súčasnosti a budúcnosti s nami diskutoval prof. Ivan Kneppo, DrSc. a Ing. Ľubica Harakaľová, PhD.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 37 Piatok 14.9.2012

Tento týždeň sme sa zúčastnili odovzdávania terénnych áut, ktoré vojakom zveril minister obrany Martin Glváč. Vďaka Akadémii tretieho veku sme spolu so seniormi opäť zasadli do školských lavíc. Obdivovali sme výrobky na Jarmočnom námestí, ktoré vytvorili klienti centier sociálnych služieb v našom kraji. Zaujal nás 1. ročník festivalu mažoretkových skupín s názvom Trenčianska palička, na ktorý Vás srdečne pozývame. Inšpirovali nás zaujímavé práce neprofesionálnych výtvarníkov na 49. ročníku Výtvarného spektra, ale i profesionálne výstavy Igora Piačku a Jána Ťapáka v Galérii Miloša Alexandra Bazovského. Reláciu uzatvárame vedecky. Prinášame Vám reportáž z medzinárodného kongresu s názvom Slovensko a ovce, v ktorej sa dozviete veľa zaujímavých informácií z oblasti zootechnického výskumu.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 37 Štvrtok 13.9.2012

Súťažné zápolenie silných mužov má v našom kraji už bohatú tradíciu. Svedčí o tom aj 16. ročník ich podujatia s názvom Meč Matúša Čáka Trenčianskeho. O jeho príprave, ale aj o tohtoročných novinkách i bohatom programe, v ktorom si nájdu to svoje veľkí i malí, nás do štúdia prišli poinformovať jeho organizátori.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 19 Utorok 11.9.2012

V tomto vydaní sme pripravili tri chuťovky, ktoré určite ulahodia nielen priaznivcom tradičnej slovenskej kuchyne, ale aj kultúrnym nadšencom. Vďaka dňu otvorených dverí v zásobovacej základni v Nemšovej sme vkročili do armádneho sveta a zistili sme, aká nebezpečná je práca pyrotechnikov, či ako sa riadi tank. Labužníkov určite potešíme zaujímavými receptami na držkovú polievku, ktorá sa už po štvrtý raz súťažne varila vo Veľkých Držkovciach a fanúšikom komornej hudby ponúkame ochutnávku z koncertu orchestra Slovenskej filharmónie, ktorý zavŕšil 67. ročník Hudobného leta v Trenčianskych Tepliciach.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40